mikee.nikee

Proč mají šikmé oči ?

Proč mají vietnamci, japonci, číňané atd. šikmé oči ?

Nejlepší odpověď
bolak

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-maji-asiate-sikme-oci

Doplňuji:
Já měl dodneška svou vlastní teorii, že je to kvůli slunci, že třeba v japonsku, když je to ta země vycházejícího slunce, tak že tam to slunce vychází pod takovým úhlem, že je z toho bolej vočička a tak jim kvůli tomu o trochu víc zarostly kůží, aby byli v poho, a teď koukám jako puk, že tomu tak není, myslel jsem, že sem to rozlousk.. ☹

Další odpovědi
Drap

Protože to májí dáno geneticky

zjentek

jestli oni se tak trošku nediví, proč je nemáme šikmé ,)

cochee

Když se zadíváme pozorně na obrázek asiata, zjistíme s překvapením, že jen výjimečně jsou oči šikmé. Oči jsou ve skutečnosti rovné, pouze tvar oční štěrbiny dělají víčka užší než u evropana – a dojem šikmosti dělá vnitřní koutek oka, který je u Asiata protaženější směrem ke kořeni nosu a vesměs jemně zahýbá dolů. Jinak offtopic mě toto pobavilo: http://trandac­ngoc.blog.idnes­.cz/c/54288/E­vropan-Asiat-jak-moc-se-lisi.html