proč mají psi a kočky jazýčky jak struhadlo?

Nejlepší odpověď
led

pretože ich používajú miesto rúk pri jedení

Další odpovědi
Miroslavst

Jelikož používají jazyk k očistě těla (jako kartáček)a také při nabírání potravy.

hanulka11

drsný mají proto aby si jím mohli posouvat potravu

kvikal

Až vás olízne kráva tak teprve poznáte co je to struhadlo 😉

Fun1k

Myslím, že je to tím, že mají v tlamě menší vlhkost než člověk. Zkus si osušit jazyk např. dýcháním nebo ručníkem a pak na něj sáhni. Myslím, že to bude dost podobné.

ReHu

Pes má proti kočce jazyk hlaďounký. Když mě poprvé olízl můj kocour, byla jsem překvapená.