Avatar uživatele
bolak

Proč mají prvorození v průměru vyšší inteligenci než jejich sourozenci? Nemělo by to bejt spíš naopak?

Mně připadá logický, z hlediska přežití lidstva, že by vyšší inteligenci měli mít až druhorození potomci. Vemte to takhle, narodí se dítě a je to džinius, tak si rodiče řeknou, dobrý další už nepotřebujem… a vyhynem. Ale kdyby to bylo naopak, tak si řeknou, hele, je blbej jak pučtok, zkusme to znovu a lépe…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, anonym před 4189 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

„Možná se jim prostě rodiče věnují daleko víc. Možná hraje roli i to, že starší děti jsou často vedeny k výchově svých mladších sourozenců. A někteří vědci také tvrdí, že mozek poškozují protilátky matky, jejichž množství se po každém porodu zvyšuje.“
Samozřejmě, ne všichni vědci se musí ztotožnit ..

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/vedci-prvorozene-deti-maji-vyssi-iq-a-jinou-povahu_167453.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsem prvorozená, ale bratra mám TAKÉ intoše. Já to vyřešila tak, že moje děti jsou „prvorozené“-každé má jiného otce. Takto postupuje mnoho matek- a vůbec rodičů. Prý nejinteligentnější děti mají staří rodiče.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Bolaku,to je jen pověra a s pravdou to nemá nic společnýho..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

A kdo to říká?
Doplňuji:
Jestli to tak je, vzkážu to bratrovi, věda je věda, co se dá dělat. Ať má radost.

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Nikdy jdem nezaregistrovala, že by se lidé rozhodovali o pořízení další potomka na základě inteligence…
Tak jako příklad uvedu sebe…jsem prvorozená, sama o sobě jsem dokonalý genius a přesto mám tři mladší sourozence a ještě k tomu to jsou samí kluci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

hmm…a co když si řeknou, máme jednoho blbečka, proč budeme plodit dalšího…a taky vyhynem…teda vyhynuli bychom, kdyby ti (my .-) prvorození byli ti tupí .-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Jsem prvorozený a považuji to za správné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

ja prvorozena nejsem,ale nemyslim si,ze by byl muj prvorozeny bratr chytrejsi.ja mu delam vrbu,je o dva roky starsi,a ma otazky,jak male dite,a chodi pro odpovedi za mnou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

beer: akorát nechápu, nám vždycky říkali že inteligence je předem daná, a z toho článku vyplývá že starší děti mají vyšší inteligenci protože se starají o své mladší sourozence..

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

No jo, nám (mně), když to říkali tak toho nevěděli tolik co dnes. K tomu článku jen dodávám, že oni tu příčinu uvádějí jako jednu z možností. Navíc jsem toho našel mnohem víc, jiní vědátoři to například úplně popírají… A fčul mudruj ))

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Lucijej: nojo, to je ten další faktor, ty jsi sice prvorozená, ale nejsi chlapeček..

říká se přece zplodit strom, zasadit dům, postavit syna… a to poslední je dost důležitá věc, zvlášť pro nás, a jsou i chlapi, co se s tím zacecelej život nedokážou vyrovnat, že se jim nezadařilo, a pak chodí třeba po webech a buzerují ostaní…

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

Nojo, ale jak věda postupně ukazuje, tak muži postupně ztrácí na důležitosti, lidé se časem budou schopní rozmnožovat bez pánských nábojů, jedna australská herečka tvrdá, že během několika století chlapi vyhynou a vzhledem k tomu, že o tom už zpívá i Jarek Nohavice, tak to musí být pravda ;o)
Tááááákže…z toho vyplývá, že inteligentní prvorozená dcera je ta největší dokonalost, která může existovat. Haugh!

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

kecám, né australská herečka, ale vědkyně :D :D trošku překlep…

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já bych spíš věřil tý herečce :)

a pokud mluvíš pravdu, tak se nejspíš jedná o cílenou mužskou genocidu, a tomu je nutno ihned zamezit :)

nehledě na to že „inteligentní prvorozená dcera“ je nejen nevětší dokonalost, ale také oxymoron ;)

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

ad.3 tak teď jsem se urazila…

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já myslím že nebudeš jediná :)

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

a třeba jo :D

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Funna: to co říkáš je nelogické, ty jsi prvorozená? … a moje teorie dostává zničehonic reálný základy :))

manon: stitastika

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

co je na tom nelogického?…ty asi nebudeš prvorozený, když nechápeš podstatu věci…princip je v tom, že pravděpodobnost, že jeden pár mám minimálně jedno dítě je větší, než že jeden pár má minimálně dvě děti…takže pokud prvorození bydou jen ti „horší“, tak se lidstvo nikam ve vývoji neposune…tzn. ti první jsou tu na myšlení, ti další už jen do počtu…a mimo jiné…je větší pravděpodobnost, že pokud je první dítě inteligentní, tak rodiče budou chtít dalšího potomka…a když když se jako první narodí debilní dítě, tak mininum rodičů bude chtít dalšího potomka, ze strachu, že to bude to samé…

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já myslím že se pleteš :) člověk má od přírody potřebu se stále zlepšouvat pokoušet se o lepší a lepší výkony, díky tomu jsme tam kde jsme a dosahujeme pokroku (nemyslím mě a tebe, ale lidstvo jako celek)

kam bychom se dostali, kdybysme hned po prvním neúspěchu hodili ručník do ringu…

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

ach jo…to je ale blbá fráze…a z čehopak se asi skládá to tvoje lidstvo?…z jed­notlivých lidí a ti jednotlivci se někam posunují a ti inteligentnější táhnoun ten celek dopředu…žádné lidstvo se jako celek nikam neposune, pokud se neposune jednotlivec…a pokud je jich většina blbců…tak se ani to LIDSTVO nikam dál nepodívá!!!

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

na tom taky něco je…

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

A kdo to říká?

Pardón, já chtěla do diskuse – kdyby nějaká dobrá duše tu odpověď smazala, nebudu se zlobit.

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já ti to mazat nebudu, jen ať se ostatní podívají jak seš vlezlá :D

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Tak jo. Konečně vím, čí tvář by ten fackovací panák měl :)

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek