Avatar uživatele
štamgast

Proč mají někteří televizní komentátoři tendenci nazývat sportovce „borci“?

Občas mě to irituje.
Doplňuji:
Co mi na tom vadí? Za prvé-furt to opakují, za druhé-nedozvím se ani jméno sportovce.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3749 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Původní význam slova je bojovník – a poměrně běžně jsou tak označováni dobří sportovci, bojovníci (za vítězství), pokořitelé (rekordů) – a to nejen televizními komentátory.
Co ti na tom vadí?
😉
Doplňuji:
Asi jsem méně ´citlivý´ (a/nebo méně sleduju sportovní přenosy) – ale přestav si, že do cíle příbíhá skupina maratonců a komentátor je jednotlivě vyjmenovává – než se z chumlu těch jmen vyplantá (pokud vůbec identifikuje čísla jednotlivců), už si ti první dávají ´pivko v knajpě´ za stadionem…
😉
A jestli pro souhrnné označení použije slovo borci (nebo sportovci, běžci, maratonci, vytrvalci…) – jak píšu, stejně se nekoukám.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je to označenie niekoho, kto je lepší.
Borci = boria, prekonávajú…
Borci boria prekážky, dosahujú víťazstvá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Proč to používají jako synonymum ke slovu sportovec (borci by měli být ti nejlepší z nich), těžko říci.
Lipanská mohyla:„Země skropená krví borců za národní svobodu a demokracii U Zborova a na Doss Alto.“
Poprvé jsem slovo borec slyšela v 80. letech od tchyně z Karviné… jako obdiv za vykonané činy a chování jisté osoby :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek