hanayka

Proč mají mumifikované osoby v hrobkách vždy překřížené ruce?

Určitě jste si někdy všimli že mumifikované osoby(faraoni)mají v hrobkách vždy překřížené ruce a mě by zajímalo, jaký to má význam?
Doplňuji:
Z filmů to nemám mluvím upřesněně o egyptských vládcích a např. nejznémější Tutanchamon při svém oběvení měl skřížené ruce ;)

Nejlepší odpověď
annas

Všechny mumie nemají zřížené ruce. To je totiž znak královské pozice. .Běžná poloha – ruce složené do klína.
Egyptské mumie

http://masch.blog­.cz/0608/mumie-61072

Mrtvoly brněnských kapucínů se staly díky svému prostředí mumiemi a většinou se tak zachovaly dodnes. Mniši byli oděni v prostá řádová roucha, zkřížené ruce většinou svíraly růženec.
http://www.jizni-morava.cz/?tpl=42&­typ=1&id=9207

Další odpovědi
badisko

nemaji :D to znas jen z filmu …:D kazda kultura to mela jinak treba v severni americe pri mumifikaci osoby sedely .. …:D

Freja

Podle mě to má dva důvody. Jeden je že by se jim ty ruce někde loudaly a bylo by to těžné je zabalit. Druhý je, aby chránili. Symbol rukou (tenhle) je aby ses ochránila.