e1232851@trb

Proč mají mobilní telefony více funkcí než notebooky?

není to trochu paradoxní, že leckterý mobil má např. lepší display než notebook
no automatický jas apod…

Nejlepší odpověď
huxa

Není. Rozlišení displeje není zrovna podstatné, důležité je DPI a vzdálenost, z jaké se na dotyčný displej díváš, tudíž u mobilu by mělo být DPI vyšší a u notebooku o trochu nižší. Samozřejmě, mnohdy je to hodně přestřelené-kvůli ceně a obtížnosti výroby. Na malý displej se dá snáze dát více bodů.
Automatický jas u mobilu je daleko využitelnější než-li u notebooků. U dražších notebooků a u těch, které jsou vyráběny k dlouhému používání jsou nyní senzory osvětlení také běžnou výbavou.

Další odpovědi
zelí

Huxa:
Jenže to není o rozlišení, jasu a kdoví o čem. V první řadě jde o technologii displeje.
Spousty notebooků mají pořád TN displeje. I spousty monitorů používají pořád TN. Naproti tomu, většina telefonů má kvalitní IPS či Amoled displeje.
Požadavky mohou být různé, ale platí, že kromě ceny a rychlé odezvy jsou všechny výhody na straně IPS displejů. Lepší barvy a pozorovací úhly především. Takže ano. Většina, hlavně levných a mainstream notebooků, má o dost horší dispeje, než průměrný smarthone.
A proč? Pač lidi tomu nerozumí a produkt prodávají hlavně ohromující čísla, která ovšem v reálu neznamenají zhola nic.