Nerevarin

Proč mají mé fotky v prohlížeči fotek jinou barvu než na ploše?

Když otevřu fotky jpg v klasickém prohlížeči fotek ve Windows, mají takový zvláštní nažloutlý nádech, jakoby je někdo projel nějakým filtrem. Přitom pokud fotky spustím jako prezentaci, či je uložím na pozadí plochy, mají normální zbarvení. Stejně tak v náhledech, či jsou-li použity jako spořič. Začalo se to dít nejspíš dnes. Nikde jsem nic neměnil, pouze jsem dnes aktualizoval ovladače grafiky (Nvidia GeForce GTX 260). Restart nepomohl. Díky, pokud někdo poradí.

Nejlepší odpověď
anonym

Budu ´střílet od boku´, protože neznám tu grafiku a nevím, jaké máš Win…
😉
Ale koukni do nastavení toho ovladače, zda najdeš nastavení položky Teplota barev (nebo třeba Kalibrace barev – nebo tak nějak podobně).
Pokud to nenajdeš v nastavení ovladače, spusť (pro Win7) Start – Ovládací panely – Vzhled a přizpůsobení – Zobrazení, Kalibrovat barvy.