marci1

Proč mají lidé v současnosti potřebu mít za každou cenu partnerku/partnera?

Není lepší chvíli počkat a mít možnost nalézt právě tu pravou/pravého? 🙂
Samozřejmě netvrdím, že se to týká všech.

Nejlepší odpověď
gecco

Strach z nejistoty (co bude?), z katastrof (ne, že by jich nyní bylo extrémně mnoho, ale média – v zájmu prodeje, dělají katastrofu z každé prkotiny)…
A potřeba vystrašeného člověka se o někoho ´opřít´, na někoho se spolehnout – nebo i jen si s blízkým člověkem pokecat…
😉
Ale i tak je dost singles…
😉

Další odpovědi
Smode

Protože je to přirozené a nikdo se tomu neubrání. Protiklady (většinou) se přitahují a patří k sobě stejně jako třeba den a noc. A lidské tělo strádá, nemá-li dlouhou dobu pravidelné doteky svého milovaného protějšku.

Počkat na svou pravou/pravého možná nějaký smysl má, ale třeba samotným čekáním se nikdo moc nedočká. Už ani nepočítám kolikrát jsem slyšel:„Hej já prej strašně tlačím na pilu a raděj nemám dělat nic, ono to prej přijde samo! No ale, ty vole, já už čekám 6 let a nic nepřišlo!“

Kepler

Mám pocit, že singlů docela přibývá, aspoň v mém okolí je jich docela dost. Někomu to tak prostě vyhovuje, já sám jsem taky singl. Má to svoje výhody a myslím že převažují nad nevýhodami. Inu, jak pro koho.

ten který je

Samozřejmě je lepší počkat a mít tu pravou/pravého.Mám ale pocit,že dnes se s tím mladí lidé tolik nezabývají.Při sebemenší krizi se ihned rozejdou nebo rozvedou.Připadá mi že vztah se dnes bere jako kus zboží které jde ihned nahradit jiným..Potom se nesmíme divit že je zde tolik rozvodů.

dubraro

IMHO právě v současnosti lidí, kteří chtějí mít stálého partnera, ubývá. Například za mého mládí byl muž, který nebyl ve 25 letech ještě ženatý, dost divný. Dnes je divné, když ženatý je.

quentos

Protože ti, kteří partnera již mají, se vystavují na odiv a exhibují na každém rohu. (Přitom, jak jsem se teprve nedávno dozvěděl, to málokdy je o lásce, tudíž v podstatě nemají čím se chlubit.) Pak není divu, že ti bez partnera se cítí o to víc sami a mají úpornou snahu někoho ulovit.
Jsem taky jeden z těch, kteří jednou najdou rovnou tu pravou. Jenže jsou za tím léta samoty a odříkání, které by málokdo vydržel.

Mc Merkurion

… myslím si že právě naopak, že přibejvá singlů a že se častěji mění partneři…