Markéta S.

Proč mají lékarníci titul jako učitelé Mgr?

Latinsky Mgr. – magister – mistr, učitel a lékárníci nejsou učitelé

Nejlepší odpověď
marci1

Lékárník i učitel jsou absolventi magisterských studijních programů, i když každý v jiném oboru. 🙂

Další odpovědi
Drap

Lékarníci sice nejsou učitelé, ale jsou mistři ve farmacii.

da ny

Titul Mgr. mají též absolventi práv :)
http://www.vej­ska.cz/akademic­ke-tituly
Většina studentů VŠ (ne lékaři) musí ukončit stární zkouškou nejprve studium bakalářské, teprve pak mohou všichni následně nastoupit na studium magisterské.
Často ještě s titulem specifickým pro určité obory. Titul před jménem.
1 – 2 přijímací zkoušky (pokud poukončení Bc. nemají požadovaný studijní průměr).
Pokračovat moho udále v dokrorantském studiu na fakultách, kde ukončili magisterské studium.

Studium přímé je na medicíně (1 přijímací zkoušky) a pouze prezenční.
5 let – zubní lékařství, nově s titulem MDDr.
6 let všeobecné lékařství – MUDr. V 6. ročníku obvykle stážují ve FN
Studium farmacie je standardně na 5 let = 10 semestrů (Mgr).

http://www.mas­terstudies.cz/Ma­gistr/Ekonomi­e/
Jsou to mistři, učitelé, magistři
Dějiny titulu viz. wiki, no možná budou jednou všichni Mgr. 🙂, aby se v tom cizina vyznala…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­gistr
V lékárnách pracují z VŠ personálu kromě lékárníků – farmaceutů někdy též „doktoři“ (MUDr. nebo RNDr.) nebo mají doktorantské studium a pak jzískávají titul za jménem.
🙂

Mc Merkurion

…magistři tady byli dřív,otázka měla znít obráceně: „Proč mají učitelé titul jako lékarníci Mgr?“