fcoop

Proč! mají Japonci výjimku?

Trojice lodí, vedená 720tunovým plavidlem Jušin Maru, má v plánu během následujících měsíců ulovit pod záminkou „vědeckého výzkumu“ 900 plejtváků malých a plejtváků myšoků.

http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/asie-a-pacifik/clanek­.phtml?id=724217#ut­m_medium=newsbox&ut­m_source=centrum­HP

Jestli to s lidmi – jako s druhem – nedopadne slavně,odfrkne si spousta tvorů na téhle planetě.

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, že se Japonsko odvolává na skutečnost, že loví velryby pro vědecké účely. Ale skutečnost je zřejmě jiná – předpokládá se, že většina masa z těchto lovů skončí v japonských restauracích, kde je velrybí maso velice ceněno. Nedbají však na to, že maso může obsahovat jedovaté látky a že ohrožuje zdraví. Psům a kočkám maso prý nevadí. Byznys je byznys. … za každou cenu … loví kořistnicky … drancování, vždyť přece příroda je mocná…

Domnívám se, že velryb mají nalovených tolik, že by stačily k vědeckému výzkumu třeba až do konce světa ..

Japonci lžou, jako když tiskne. Cítí se silní v kramflecích (prý uplatili několik afrických států, aby s nimi hlasovali v OSN)… dnes už lži o „vědeckém“ lovu ani neskrývají.

Navíc prý místo plánovaných 850 velryb námořníci ulovili sotva 170 obřích kytovvů. Mluví, jako by to byla hotová věc.

Kéž by se ochráncům podařilo Japonce zastavit …

Net a vl. v.

annas

Máte pravdu, že se Japonsko odvolává na skutečnost, že loví velryby pro vědecké účely. Ale skutečnost je zřejmě jiná – předpokládá se, že většina masa z těchto lovů skončí v japonských restauracích, kde je velrybí maso velice ceněno. Nedbají však na to, že maso může obsahovat jedovaté látky a že ohrožuje zdraví. Psům a kočkám maso prý nevadí. Byznys je byznys. … za každou cenu … loví kořistnicky … drancování, vždyť přece příroda je mocná…

Domnívám se, že velryb mají nalovených tolik, že by stačily k vědeckému výzkumu gřeba až do konce světa ..

Japonci lžou, jako když tiskne. Cítí se silní v kramflecích (prý uplatili několik afrických států, aby s nimi hlasovali v OSN)… dnes už lži o „vědeckém“ lovu ani neskrývají.

Navíc prý místo plánovaných 850 velryb námořníci ulovili sotva 170 obřích kytovvů. Mluví, jako by to byla hotová věc.

Kéž by se ochráncům podařilo je zastavit …

Net a vl. v.

kapka

Co na to říct? Je to hnus. Proč mají výjimku nevím. Asi to mají předplacený.