Alesh

Proč mají hodiny druhý závěs u trojky?

V práci máme nástěnné klasické analogové hodiny. A když jsem je teď nedávno věšel, tak koukám, že kromě klasického závěsu pro hřebíček na pověšení (něco jako na tomto obrázku: http://img.fo­toalba.centrum­.cz/img13/8722/211­38722_5_bqj0gpe­ef8.jpg ), tak aby hodiny visely dvanáctkou nahoru, tak tam je ještě druhý naprosto stejný závěs, který umožňuje pověsit ty hodiny trojkou nahoru. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, není mi jasný, proč to tam tak je. Proč by někdo věšel hodiny trojkou nahoru? Nějaký nápad?

No, napadla mě taky jen ta blbost, že to je pro ležící. Ale i jako ležící je z toho člověk zmatený, protože zkrátka ty čísla tolik nevnímá a řeší spíš polohu ručiček vůči zemi.
Ta orientace je pootočena o 90°, zkrátka jen hodiny pootočíš trojkou nahoru a zavěsíš je stejně jako u té dvanáctky. Fakt to dělá dojem, jako by si člověk mohl vybral, zda chce 12 nebo 3 směrem nahoru. Hlava mi to fakt nebere.

Nejlepší odpověď
Dismas

Asi omyl při výrobě.

Další odpovědi
briketka10

Vyvrtej správný otvor u té 12 a bude po problému já
mám hodiny bez otvoru a zavěšuju podle odhadu a
Made in China nejsou jsou kovové luxusní, nebo si
provrtej dvě dírky a na zeď dej skobičku ve tvaru
háčku a na hodiny drátky budou držet. Dělám to u
dřevěných masek 😁

Kepler

Snad, aby pracovník ležící na levém boku, na ně lépe viděl.

anonym

Tu díru tam vyvrtal patrně váš pan mistr, abyste se měl čemu divit, hihi…

…zřejmě tím chtěl naznačit, že když obrátíte hodiny o 90° , tak polarita se změní v dualismus, nejspíš mistr magie a esoteriky.

ratava

…třeba pro potřebu pevnějšího uchycení hodin na stěně? Aby se minimalizoval případný pohyb… nevím, kam všude se hodiny prodávají, ale napadá mě třeba loď, karavan, malé zemětřesení a podobně… nebo nějaký „držák“ v podobě „elka“, který se v Číně používá… (???)

(jen odhad… třeba je to jinak…)
:o)

popř.- třeba se dá otočit ciferníkem hodin, otvor u trojky je obrácený a v podstatě to slouží k různým způsobům zachycení (hodiny „visí/ leží“)… lze-li to vůbec nějak… nebo něco podobného :)

cochee

A orientace toho závěsu u „trojky“ je o 180° opačně, než toho u dvanáctky?

lexx

že by posun na letní čas bez hejbání rafičkama…

Dochy

A jsou ty hodiny kulaté, čtvercové, obdelnkové?? Napadlo mně zda nejsou složeny z nějakého „polotovaru“ který původně neměl být hodinama… U obdelníkového rámečku by to mělo smysl. Univerzální rámeček pro postavení na výšku či šířku a zrovna do tohoto vestavěli hodiny.

Alesh

Pro pevnější uchycení to nebude, protože ta díra (směr jak se to má nasunout) je pootočena o 90°, čili by to v tom jezdilo.
Hodiny jsou kulaté, nepřijde mi, že by ten zadní díl byl určen ještě pro jiný typ hodin.

anonym

pane naPlesh, pije váš mistr diamantovou vodu?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Diamantov%C3%A1_vo­da

Každopádně je dobře, že jste se zeptal, takové podvědomé prokletí?…

Alesh

Omyl to nebude, vrtané taky ne. Je to odlité, plastové, čili by museli udělat blbou formu, což nepředpokládám, i když je to Made in China.

anonym

To znám, zákeřnosti přírody…nic si z toho nedělejte a přijměte to jako nepodstatnou reálnou halucinaci či alternativu.