Angelique

Proč mají filmy „SAW: hra o přežití“ tak vysoký rating? 80 % lidem se toto „líbí“?

Lidé mají rádi násilí?

Režisér filmu James Wan bývá kritizován za hyper-kinetické scény podbarvené rockovou hudbou. Konkrétně v tomto filmu ji Wan použil na konci, kdy se Adam z diktafonu dozví, že Zep byl také obětí. Film je také často přirovnáván k thrilleru Sedm z roku 1995 kvůli podobným usmrcovacím metodám a počátečním iniciálám titulů obou filmů. Ve Spojených státech dostal film rating R (film je mládeži nepřístupný pod 17 let), v České republice rating 18 (film je mládeži nepřístupný pod 18 let).

Ke dni 27. prosince 2012 bylo hodnocení filmu publikem nadprůměrné. Uživatelé Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) hodnotili film 83 %, na Filmové databázi (Fdb) je film publikem hodnocen 80,1% a komunita na Internet Movie Database (IMDb) hodnotí film 7,7 z 10 bodů.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Saw:_Hra_o_p%C5%99e%C­5%BEit%C3%AD

Odpovědi
Quimby

„Lidé mají rádi násilí?“ Musíš se ptát?

iceT

No proč asi?
Filmy SAW nejsou plné násilí, lidé v nich ubližují sami sobě proto, aby si zachránili život. Kdybys ty filmy viděla, nemusela by ses ptát.
Tyto filmy nejsou nijak nijak naučné nebo poučné, pouze jsou ukázkou toho, čeho člověk je nebo by eventuálně mohl být schopen pro záchranu vlastního života…