Proč mají cestující v dopr. letadlech plovací vestu, a ne padák?

Možná komické…ale- Proč mají cestující v dopr. letadlech plovací vestu, a ne padák?

Nejlepší odpověď
Luss

Let ma 3 faze: start, samotny let po vystoupani na let.hladinu a pristani. a ted si to zkuste predstavit. neco se stane pri startu, muze nekdo otevrit dvere a nekam vyskocit, v te rychlosti a z pocatku i male vysce? stoupani a let na let.hladine (cca 10km) podtlak, teplota naprosto nedovoluji pohyb clovek mimo kabinu letadla, pristani dtto jako start. Jen u miziveho procenta nehod by to bylo vubec technicky mozne. Krome toho jak psal Standa – pri obsazeni letadla prumerne 150 – 350 pasazery a pri prostorovych podminkach je to proste nemozny. i kdyby na krasne ten pasazer jinak s padakem umel zachazet…

Další odpovědi
GangstaHelper

K použití padáku je třeba výcvik, s vestou už snad takový problém nebude. Padáky je taky nutné udržovat, jinak nevím.

led

pri padáku treba vedieť skákať. Keď padne lietadlo na zem, je minimálna šanca na prežitie. Pri páde do vody šanca je pri použití vesty aspoň nejaká.

standa

Protože masové použití padáků je v takovýchto situacích absolutně nepraktické, téměř nemožné…

  • absence minimálního výcviku
  • při tragických poruchách je téměř vyloučeno, aby se cestující masově a vklidu vyzbrojili padáky a organizovaně vyskákali z letadla