iqarqu

Proč mají asiaté tolik pigmentu ve vlasech, když v kůži ho mají relativně málo?

Nejlepší odpověď
anonym

Černá je vůbec nejčastější barva vlasů u člověka. Naprostá většina lidí mimo Evropu a také na jihu Evropy má černé nebo hodně tmavé vlasy. (Severní Ameriku nepočítám, to jsou převážně bývalí Evropani). Lidé druhu homo sapiens totiž měli černé vlasy a jak tehdy postupovali z Afriky, jejich první neafrický kontinent byla Asie. Ta černá barva jim v genech prostě zůstala, (stejně tak i třeba „indiánům“ v severní Americe, protože to jsou vlastně bývalí Asiati – Přišli tam přes Sibiř a Aljašku).
Vlas zesvětlal až těm, co se později dostali do Evropy přes dnešní Rusko, proč přesně nevim, ale pravděpodobně díky jinému podnebí, životnímu prostředí atd. Příroda prostě mění geny jak uzná za vhodné.

Zdroj: Wikipedie a všechny různé články co jsem kdy četl.
Doplňuji:
Taková zajímavost, Eskymáci jsou ti samí Asiati, co putovali směrem z Mongolska na sever a někteří z nich pak do severní Ameriky v době ledové, kdy moře mezi Sibiří a Aljaškou bylo zmrzlé.

Další odpovědi
david22

Dobrá otázka! Vlasy mají úplně černé a přitom někteří z nich žijí severských oblastech na úrovni Evropy. Např. Korea nebo severní část Číny. Taky to nechápu.