jeffík

Proč mají akumulátory do mobilů 3 kontakty nebo vodiče? Stačí přece /+/ a /-/ ? Dík .

Doplňuji:
Ptám se proto, že bych mobil pripojil misto na aku přímo na stabilizovaný zdroj napětí??

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Obvykle vede přídavný konektor na termistor – odpor, ze kterého lze vyhodnotit teplotu, takže v podstatě teplotní čidlo.

Jaký nulák, proboha :)

Dopl. Nejsem si jistý, co by baterka udělala při pripojení na jiný zdroj. Nabíjecí napětí se liší od jmenovitého. Nabíjecí proud je řízen během nabíjení, jedná se o pulzní regulaci.

Další odpovědi
tom004

Nestačí. Napájení je symetrické,tedy nula uprostřed a na jedné straně +,na druhé -.

Michal Kole

A nebo ten třetí kontakt je nějaké technologické uzemnění pro měření napětí kontrolními obvody

SinceX

Nezapomeňte na nulák.

mosoj

Ten třetí vývod je obvod s termistorem, hlídající teplotu Lix Aku paku. Ten obvod je uvnitř
ve všech lion aku, neboť při přebíjení a silném zahřátí hrozí jejich výbuch. Takže bez tepelné ochrany se Aku paky běžně nevyrábějí.

Teoreticky by šel mobil napájet z jiného zdroje, otázka je zda to dovolí firmware mobilu. Je třeba odzkoušet.