dgfdgf

Proč maj starověký stavby delší životnost než ty moderní?

Kdyby z planety zmizeli lidi, tak by prej modernější stavby zanikly a vydrželi by jen piramidy, sfingy a další starověký stavby, který tu jsou některý i tisíce let.

Nejlepší odpověď
Dochy

Tak ono na pyramide není moc co by se mohlo rozpadnout. Co hrozí obrovský hromadě kamení? Furt to bude hromada kamení. Ale dům? Když se zřítí, ideálně i se sklepy, pak zbude hromádka jen o chlup vyšší než okolní terén

Další odpovědi
MK44

Nedá se říct, že by starověké stavby měly delší životnost. Tu mají stavby z trvanlivého materiálu jako je kámen popř. dobře vypálené cihly. Ve starověku, a kdovíjak dlouho před tím, se stavělo i z jiných materiálů. Z proutí pomazaného blátem, z vepřovic, ze dřeva. A takové stavby se jaksi nedochovaly.

Kdyby lidi zmizeli, pak by asi opravdu nejen pyramidy, ale i gotické hrady vydržely déle než paneláky a mosty z betonu, zvláště je-li co možná ošizený, nebo sklo-metalické příšery, kterým by vítr vymlátil korozí uvolněná okna a zbytek by zrezavěl a rozpadl se. Po našich generacích by možná zbyly leda protiatomové kryty.

cukrar

Protože se dnešní domy nestaví tak složitě, draze a dlouho, ale úsporně, rychle a ekonomicky.
Jak již napsali kolegové, na kameni se nic nerozpadne za tisíce let. Na druhoustranu, vidíte zříceniny hradů?
Co je moderní?