bolak

Proč maj eunuši tenčí hlas?

To nějak ten testosteron deformuje hlasivky nebo jakým způsobem to funguje?

Nejlepší odpověď
anonym

Pro účely zachování vyššího hlasu se chlapci kastrovali ještě před mutováním.

Další odpovědi
ministri

Kastrací přichází mužské tělo o orgán, který produkuje testosteron(ten se ještě produkuje v nadledvinkách, ale jen v mizivém množství), který má za následek dospívání, proto eunuchům také nerostou vousy a nezmění se jim hlas(nezmužní).

Drap

Spíše se po kastraci dále nevyvíjí.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C3%BApra­va%20fotek
Doplňuji:
Špatný odkaz. Tento platí…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­unuch

badisko

ty znas nejakeho eunucha ?…uz jsi ho slysel?…a soryy ze na otazku odpovidam otazkou…:D…

bolak

něco konkrétnějšího by nebylo? srovnání jak se mění hlas kastrátům narozdíl od nekastrátů?

a teď mě ještě napadlo, spousta homosexuálů má takovej zženštilej hlas, souvisí to taky nějak s hormonama? protože pokud jo, tak by to pak mělo jít víceméně poznat i z krve nebo ne?