proč má většina zvířat srst po celém těle a lidé mají jen vlasy a krátké chloupky po těle?

Nejlepší odpověď
annas

Většina darwinistů má za to, že se lidé vyvinuli v Africe spolu s ostatními primáty, kteří byli všichni téměř úplně pokryti hustou srstí. V tomto případě tedy panující přesvědčení zní, že „ochlupení těla u mužů a žen je nyní pouhým rudimentem“, zbytečným evolučním přežitkem z dob, kdy jsme byli zvířaty podobnými lidoopům.

Fylogenetický původ srsti zůstává v úrovni spekulací. Jeden názor tvrdí, že se srst původně objevila jako izolace povrchu těla, jež zadržovala tělesné teplo u primitivních endotermních savců. Jiný názor říká, že srst se vyvíjela nejprve jako drobné bičíky vyčnívající v růžcích mezi šupinami, jež sloužily jako hmatové orgány. „Prvotní ochlupení“ mohlo pomáhat monitorovat smyslové údaje z povrchu těla, když se zvíře skrývalo před nepřítelem či chránilo před nepřízní počasí. Kdyby tato role chloupků nabyla na důležitosti, byla by upřednostňovala delší osy chlupů a snad i vývoj struktur podobných vousům jako smyslovým orgánům. Tohle hmatové prvotní ochlupení se pak snad sekundárně vyvinulo v izolující srst, když se savci stali endotermními. Ačkoli srst má u moderních savců funkci izolační, stále si zachovává i funkci nástroje smyslového.

Podrobnosti v odkazu – Teorie o tom, proč e srst vyvinula, .Důkazy pro evoluci srsti

http://kreaci­onismus.cz/kre­ace/proc%20je­%20srst%20sav­cu%20evilucni%20za­hadou.htm

Další odpovědi
Drap

Zasáhla evoluce, srst nepotřebujeme

BANAN93

EVOLUCE – někteří lidé mají také srst po celém těle
Doplňuji:
pralidé začali nosit kožešiny