postcd

Proč má to mýdlo tak krátkou dobu trvanlivosti?

je tam trvanlivost krátká, nevím proč je tak krátká, to je to pak škodlivé nebo přestane mýt? http://zdravi­.hyperinzerce­.cz/kosmeticke-pripravky/inze­rat/9797141-jadrove-mydlo-72-na-rucni-prani-akce-velkoobchodni-nabidka-praha/
třeba moje babička používá mýdla, která jsou některá třeba i 40+ let stará a překvapuje mě jak skvěle mýdlují

Nejlepší odpověď
zjentek

ale pozor, krom mýdla na mýdlování máš ještě mejdlo na praní a to je ten případ
..jinak dobu trvanlivosti tam nevidím, ale pokud je u podobných produktů doba životnosti krátká, znamená to, že máš rychle mýdlovat, aby ti neprošlo a když nevymýdluješ v termínu, tak vyhodit a koupit nové ..což je blbost, je to zlý byznys

Další odpovědi
Pájo

Protože není mýdlo, jako mýdlo. Tohle obsahuje vysoké procento rostlinných a živočišných tuků (vycházím z popisku zboží)… a tuky bez konzervačních (antioxidačních) látek degradují – žluknou.

postcd

ten žluklý živočišný/rostlinný tuk ale asi mě bude pramálo zajímat jestli prostě používám na mytí rukou, asi to nebude nijak pronikavě páchnout ani neztratí významně mycí/desinfekční schopnost?