Avatar uživatele
otaznicek84

Proč má seat ibiza l6 jen 3 dveře?

brouzdám takhle bazarem aut a zalíbí se mi seat ibiza … konkrétně teda žluté L6… a nějak mi hlava nebere a nikde se nemůžu dočíst, proč má jenom 3 dveře … (1 zadní chybí). Víte někdo? Hned mě napadlo, že je to třeba velikostí nádrže na benzín a jaksi nezbylo místo v té pozici na udělání dveří, ale opravdu nevím…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? setapouch před 3302 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Ibiza 6L se dělala jak ve tří-, tak i v pětidveřovém provedení. Lichý počet dveří neznamená, že vůz má na jedné straně o jedny dveře méně, ale počítá se, že i záď auta jsou dveře – je to u karoserie typu hatchback, liftback, kombi apod., ty mají třetí resp. páté dveře. Karoserie typu např. sedan nemá zadní dveře, jen víko zavazadlového prostoru (nebo motorového prostoru u řešení s motorem vzadu, např. škodovky 105/120), takže sedany jsou dvou- resp. čyřdveřové (sudý počet dveří).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

docela mne tenhle dotaz pobavil 🙂…nechybí jedny zadní, ale hned dvoje…dvoje jsou dveře v předu a ty třetí jsou kufr (otvíraný jako celek, i se sklem)…takže pokud nechceš přelézat na zadní sedadla přes odklopené přední sedadlo, tak ber jen ty pětidvéřové .-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Ano, nikdo nemuze vedet vse, ale toto me rozeskalo. Proto oznackovano za zajimavou.

před 3301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal P

Ano, nikdo nemůže vědět vše. Vězte tedy, že se vyrábějí i auta, která mají 3 dveře (+kufr). Kupříkladu Hyundai Veloster.

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek