Proč má seat ibiza l6 jen 3 dveře?

brouzdám takhle bazarem aut a zalíbí se mi seat ibiza ... konkrétně teda žluté L6... a nějak mi hlava nebere a nikde se nemůžu dočíst, proč má jenom 3 dveře ... (1 zadní chybí). Víte někdo? Hned mě napadlo, že je to třeba velikostí nádrže na benzín a jaksi nezbylo místo v té pozici na udělání dveří, ale opravdu nevím...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ibiza 6L se dělala jak ve tří-, tak i v pětidveřovém provedení. Lichý počet dveří neznamená, že vůz má na jedné straně o jedny dveře méně, ale počítá se, že i záď auta jsou dveře - je to u karoserie typu hatchback, liftback, kombi apod., ty mají třetí resp. páté dveře. Karoserie typu např. sedan nemá zadní dveře, jen víko zavazadlového prostoru (nebo motorového prostoru u řešení s motorem vzadu, např. škodovky 105/120), takže sedany jsou dvou- resp. čyřdveřové (sudý počet dveří).

Další odpovědi:

Stříbrný

docela mne tenhle dotaz pobavil :-)))...nechybí jedny zadní, ale hned dvoje...dvoje jsou dveře v předu a ty třetí jsou kufr (otvíraný jako celek, i se sklem)...takže pokud nechceš přelézat na zadní sedadla přes odklopené přední sedadlo, tak ber jen ty pětidvéřové .-)

Diskuze k otázce

Stříbrný

setapouch

Ano, nikdo nemuze vedet vse, ale toto me rozeskalo. Proto oznackovano za zajimavou.

Michal P

Ano, nikdo nemůže vědět vše. Vězte tedy, že se vyrábějí i auta, která mají 3 dveře (+kufr). Kupříkladu Hyundai Veloster.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.