Fun1k

Proč má přívěšek české vlajky červenou nahoře?

Koupil jsem ho v radnici v Ostravě, je elipsoidní, z jedné strany je nápis OSTRAVA!!! a z druhé strany je česká vlajka, ale červenou má nahoře. Je to chyba výrobce nebo to má nějaký smysl?

Nejlepší odpověď
Hykam

Pravděpodobně to bude chyba výrobce červená barva má být dole.
V podstatě by se takto vyhotovená vlajka neměla prodávat.
Nebo to taky nemusí být česká vlajka, teď si nevzpomenu, ale nějaký stát má podobnou vlajku jako my, ale jinak rozmístěné barvy. Pravděpodobně to bude výrobek z Číny.

Trochu jsem pohledal a podobnou vlajku mají Filipíny http://vlajky­.yin.cz/f/fili­piny/

Další odpovědi
Hlada

Je to kandidát na Czech šmejd Občanského juda.

elektrikář

Slušně vychovaná i vyrobená vlajka v souvislostí heraldických, a státo tvorných norem má mit bílou barvu nahoře.