Nerevarin

Proč má moje auto z ničeho nic mnohem hlubší zvuk?

Ahoj. Mám Fabii 1.4 mpi 55kW,rok 2000. Včera večer už po nastartování jsem zjistil, že zvuk motoru je mnohem hlubší a hlasitější než předtím. Zní to skoro jako nějaké silné auto s turbem nebo něco takového:D Markantnější je to samozřejmě při nižších otáčkách, ale je to znát i při vyšších. Za každého převodového stupně, rychlosti apod, zkrátka to nezvykle duní. Jel jsem s tím včera asi dvacet minut, max rychlostí tak 100 km/h. První co mě napadlo, jestli to nemůže být nějakou závadou výfuku? Nebo třeba ucpaný výfuk, nebo něco takového? Díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Nejspíš se ti rozpojily díly tlumiče výfuku – zajeď si s tím na rampu (nebo do servisu)…
😉

Další odpovědi
mosoj

Máš někde děravý výfuk.

ReHu

Podle mých zkušeností – prasklina na výfuku.