Amy9898

Proč má mít rozpočet domácnosti finanční rezervu?

děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Drap

Hlavně pro nešekaná náhlá vydání. . Např, ztráta zaměstnání, vytopený byt, požár, umrtí v rodině a podobně.

Další odpovědi
anonym

Přesně jak píše Drap, ještě bych doplnil, že slouží také k nákupu nových spotřebičů, kdyby například přestala fungovat lednice, pračka, a jiné, v rodinném baráku, pak může vypovědět kotel, oprava střechy, svodů, výměna oken.......
Je toho strašně moc.

zzzzz

Ekonomové doporučují mít uspořen minimálně tří násobek měsíční celkové spotřeby rodiny, započítávají se i splátky úvěru, nájem, jídlo, telefon, pojistné, cestovní náklady a vše za co rodina pravidelně utrácí