Sekenenre

Proč má Ministerstvo financí ČR nad vchodem státní znak Československé republiky (míněno první republiky)?

Ministerstvo financí ČR má nad svým vchodem znak první republiky?
Důkaz: http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/c/c2/Leten­sk%C3%A1,_minis­terstvo_finan­c%C3%AD,_vchod­.jpg
Nevíte proč?

Nejlepší odpověď
annas

Málokdo tuší , když prochází nebo projíždí Letenskou ulicí na Malé Straně kolem budovy Ministerstva financí , že za neoklasicistní budovou navrženou Františkem Roithem se skrývá bohatá historie. Ministerstvo financí odkoupilo konvent v roce 1921 a nechalo zde později vystavět nový objekt do Letenské ulice.
Z netu

z pdf Historie budov
Znak ČSR vytesaný a umístěný na průčelí budovy má historickou hodnotu, i když v době 2. světové války byl skrytý z určitých důvodů.

Odpověď zná někdo Z MF nebo z architektů města Prahy.
Možnosti:

  1. zásah do průčelí památkové ceněné budovy
  2. upomínka na 1. republiku, protože v této budově sídlilo MF, první český ministr financí Rašín.

Další odpovědi
anonym

Historicky – tahle budova byla ministerstvem už za první republiky, takže takto byla tehdy ´nazdobena´ a nikdy nebyl důvod znak předělat…

marci1

Pravděpodobně pozůstatek minulosti.

novaky

Moje prababička mi vyprávěla, že za první republiky nám němci dávali deset marek za korunu.
Možná je to chytrý 3D bilboard na svém místě