kurec

Proč má měsic šedou barvu a někdy žlutou ?

Vždycky jsem viděl měsic mit šedou barvu ale dneska ? dneska ma žlutou jak ?

Nejlepší odpověď
led

Farba mesiaca, ktorú vidíme na Zemi, je závislá od vplyvu chemických látok a znečistenia na naše ovzdušie, od jeho vlhkosti, zloženia a hrúbky. Svetelné lúče odrazené od Mesiaca sa prechodom cez vzduchový obal Zeme lámu rôznym smerom, čím sa posúva viditeľnosť farebného spektra a cez ovzdušie prechádzajú len niektoré jeho časti…

Další odpovědi
quentos

Zbývá dodat, že žlutá barva měsíce za tmy je způsobena tím, že odráží sluneční světlo.

anonym

Záleží na momentálním znečištění atmosféry – ovlivňuje procházející světlo. Dalším faktorem je ´seřízení´ bílé – jakou barvu aktuálně vnímá tvé oko jako bílou, tedy subjektivní vnímání.

marek953

Nejlepší hodina fyziky! http://www.you­tube.com/watch?v=SRh75B5­iotI

Doporučuji shlédnou celé. Proč má měsíc někdy žlutou barvu (a slunce někdy červenou) začne vysvětlovat někdy kolem třicáté minuty.