Kyta

Proč má kytara šest strun,když prstů máme jen,pět a palec je opěrka,pokud odečtu „cigánské´"Géč­ko“,,máme vlastně čtyři:)

Doplňuji:
jasné,že i 12 strun,,d­vojice,stejné ladění,,

Odpovědi
briketka10

to jsou mi otázky ony některé kytary mají i 12 strun :D

radce

Jsou i devítistrunné kytary nebo i pětistrunné když jedna struna praskne. Při některých akordech lze jedním prstem držet všechny struny najednou…
Ještě se můžeš zeptat, proč má člověk jen dvě ruce, když vymyslel třeba harfu…

terry

přece nehraje každý prst na jinou strunu? Nechápu spojitost počtu prstů a počtu stun.
Není to spíše o tónech?