sesednizkola

Proc ma kytara prazce a napriklad housle ne?

Housle basa atd. nemaji prazce.viola da gamba treba ma prazce. Proc? Bezprazcova kytara je fajn, da se skvele blbnout, doporucuji, ale pri trose treninku lze rozdil dat pryc, vyzkouseno. Glissanda mozna lepsejsi i.

Doplneni. Samozrejme na housle jsem jeste nikdy nehral, byt jsem lidi cvicicich na tuto malo pseudokytaru poznal kvanta, niko nebyl dostatecne hloupy na to, aby mi ji pujcil.

Odpovědi
Kepler

Pražcové nástroje mají předem dané „tvrdé“ ladění, tvorba tónu je dost omezená. Naopak housle vyžadují vytváření tónu a jsou zde širší možnosti. Glissanda na pražcích znějí pochybně. Každý nástroj má své přednosti i nedostatky, záleží co se na něm hodlá hrát.

lexx

protože na housle se hraje šmytcem…Jimmy Page to zkoušel na kytaru ale výsledek byl podivný