rigormortis

Proč má Francie vysokou nezaměstnanost?

Idnes: Počet registrovaných nezaměstnaných ve Francii se v září vyšplhal na nový rekord 3,296 miliónu osob.

ČR: Počet reg. nez. v roce 2012: cca 10%…to je asi 600 000 lidí.
Francie má 65mil. obyvatel…to je ve srovnání na 10 mil. lidí o 90 000 regis­trovaných nezaměstnaných méně než u nás.

Otázka zní: Kdo má tedy problém s velkou nezaměstnaností? Státy co problém opravdu mají, nebo ty, co křičí?

Odpovědi
fcoop

5 důvodů, proč Francie kráčí ke krachu ekonomiky

Ve Francii dosahuje nezaměstnanost 10,1 %. Oproti například Španělsku či Řecku, kde nezaměstnanost překračuje 25 %, se zdá, že je na tom země docela dobře. Od prezidenta Hollanda se však očekávalo, že se země alespoň částečně vydá po německé cestě klesající nezaměstnanosti, výsledkem je ale naprostý opak. Nezaměstnanost roste a další vyhlídky jsou negativní.

http://trhy.me­sec.cz/clanky/5-duvodu-proc-francie-kraci-ke-krachu/