bolak

Proč má fotbalovej klub olomouce v názvu slovo SIGMA?

Co to tam má co dělat? Má to nějakej význam, sigma olomouc?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Fotbalový klub nebyl vždy Sigma – je to název koncernu

Založení klubu SK Sigma Olomouc se datuje od přelomu léta a podzimu 1919. To v Hejčíně, na předměstí Olomouce, několik mladistvých chlapců (v čele s ještě ani ne šestnáctiletým Karlem Tatíčkem) se rozhodlo založit fotbalovou jedenáctku pod názvem FK Hejčín, pod kterým hráli do roku 1920, kdy klub přejmenovali na SK Hejčín. Ale teprve v roce 1924 vstoupil SK Hejčín do Hanácké župy fotbalové, což ho opravňovalo hrát mistrovská utkání, což tak činil až do sjednocení tělovýchovy. V roce 1948 došlo ke sloučení klubu se Sokolem Hejčín a DTJ Hejčín. Vznikla tak nová Tělovýchovná jednota s názvem HSK báňská a hutní Olomouc, jejíž I. mužstvo hrálo již I. A třídu. V roce 1953 byla tato TJ přejmenována na Baník Moravské železárny Olomouc. V roce 1953 došlo k dalšímu sloučení a to tentokráte s Rudou hvězdou Olomouc. Vznikla opět nová TJ – Sokol Olomouc......dál čti v odkazu

http://www.sig­mafotbal.cz/cs/kro­nika/dejiny/

Další odpovědi
Deli

Sigma je sponzor toho klubu, takže chce být v názvu – reklama.