Proč má ďábelská bible jen devatero?

bible má desatero, korán má shrnutí desatera (verše 6:151–153)

Nejlepší odpověď
annas

http://www.chris­tnet.cz/magazin/cla­nek.asp?clanek=1759

Jeden z důvodů. Velmi častým názorem je to, že kdo se řídí podle Božích přikázání (desatera), jedná proti svým přirozeným pudům a hlavně proti přírodě. I když je to především myšleno na šesté a deváté přikázání „křesťanského“ desatera (otázek lidské sexuality), mnohde se v minulosti satanisté dostali právě kvůli zobecňování těchto názorů do střetu se zákonem a jejich oficiální působení bylo zakazováno.

Satanistická víra se opírá o tzv. satanské devatero (negativní paralela ke křesťanskému desateru) a o ďábelskou čtveřici (paralela s křesťanskou Boží trojicí).

Další odpovědi
Drap

Musíš se zeptat ďábla.

hanulka11

devatero mají- satanisté-

anonym

ale proč? Je fakt, že jsem ji četl, má jednu vlastnost. Nic nezakazuje, ale zvaž co děláš, následky si poneseš sám.

anonym

Pravdu díš, sám jsi měl zvážit, co děláš, – zda tak zbrkle uzavírat otázku, čímž znemožňuješ ostatním odpovídat.