Shady

Proč má čaj z konopí psychoaktivní účinky?

Myslel jsem že se kanabinoidy neuvolňují ve vodě.

Nejlepší odpověď
arygnoc

kanabinoidy nie sú rozpustné vo vode.

Konopný čaj je odvar z listov a kvetenstva konope. Tento spôsob požívania konope sa vyznačuje nízkou úrovňou psychoaktívnych účinkov, pretože tetrahydrokanabinol (THC), hlavná účinná látka marihuany, nie je rozpustné vo vode. Rozpúšťanie THC v tukoch alebo v alkohole je o mnoho efektívnejšie pre psychoaktívne účely. Zatiaľ čo len vodové marihuanové čaje nie sú príliš psychoaktívne, s použitím mlieka, ktoré má vyšší obsah tuku, sa stávajú ďaleko psychoaktivnějšie. Táto technika je používaná po tisíce rokov v Indii, známa ako bhang. Kvôli svojej bezdymovej forme je preferovaný niektorými užívateľmi pre lekárske využitie marihuany.

Další odpovědi
badisko

Ne neuvolnuji … ale vazou se na cukry a tuky …takze pokud pridas do caje med nebo cukr budou se nanej kanabinoidy vazat …
podobne jako s mlekem …pokud pouzijes plnotucne a jeste ho prisladis bude fingovat lepe … muzes take do mleka dat maslo …:D
Doplňuji:
Take v tom hraje jistou roli teplota …:D

badisko

je az s podivem jak pusobi komopi prez zaludek (tedy v jidle) a pri koureni (tedy prez plice) je to jedno a totez …ale neni :D stavy jsou uplne rozdilne ..coby do ucinku a doby trvani …:D

arygnoc

tak to neviem posúdiť, moje poznatky sú čisto teoretické.

ale ako fajčiar si neviem predstaviť, že by som mal nikotín prijímať žalúdkom.