pipi009

Proč má 1.světová válka negativní dopad na hospodářství?

Nejlepší odpověď
annas

Trochu zamyšlení … Nejen války, ale i přírodní katastrofy mají určitě něco společného … co je třeba udělat?

Negativní dopad souvisí s důsledky 1. světové války, na něž jste se ptal a vložila jsem odkaz u předchozí otázky.

padlo 10 000 000 lidí
zraněno bylo 20 000 000 lidí
mnoho mužů se stalo invalidy
obrovské ztráty na civilním obyvatelstvu díky strádání
hospodářství států bylo v katastrofálním stavu s výjimkou USA, které se staly velmocí číslo 1
zničená země aj.

Z toho vyplývá, že bylo třeba přejít z válečné výroby na mírovou, hospodářsky obnovit Evropu – převahu ve světové ekonomice získaly Spojené státy (půjčky evropským zemím).
V nově vzniklých státech bylo třeba rychle stabilizovat ekonomiku, vytvořit stabilní politické prostředí především tam, kde se nedařilo poválečnou hospodářskou krizi rychle řešit, propukaly občanské nepokoje a hrozil úplný rozvrat politického systému, využít technický pokrok – letectví, chemický průmysl (umělé hmoty, margarín), ženy nahrazují nedostatek mužů ve výrobě, dochází u nich k emancipaci … atd.

Všechny otázky, na něž jste se ptal, jsou uvedeny v odkazu na prezentaci, která se se týká základních informací o 1. světové válce.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:K62Jo­a9b3rcJ:www.zsbor­sice.cz/files/13203504­64-prvni-svetova-valka.pptx+&cd=6&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

Další odpovědi
Nerevarin

Protože můžou být zničený fabriky, pole i farmy a vojska spolkla spoustu financí, materiálu i potravin. Smrt milionů můžů ve válce způsobí nedostatek pracovních sil a hodně sil a prostředků vyžaduje i starost o raněné a další navrátivší se vojáky. Kvůli válce může váznout mezinárodní obchod.