bolak

Proč lidi ve vlaku vstávaj ze svých sedadel ještě před jejich stanicí…

…a jako šílený se mačkaj několik minut ve frontě a čekaj, když by si mohli ještě vklidu posedět, počkat až vlak zastaví a zvednout se až když je v uličce volno?
Doplňuji:
hanulka11, aramah: to neberu :) to by platilo jenom pro toho prvního, ale oni vstávaj prostě všichni, i když už vědí že první nebudou

jmhad: to taky nebude ten důvod :) k čemu se připravovat? vidim že vlak ještě nezastavil, vidim že vlak ani pořádně nezpomaluje, navíc vidím frontu jako kráva, tak proč mám sakra lízt do uličky?

Bohemica: kdybys nevěděla jak jdou stanice po sobě, tak bys musela stát v uličce hodně dlouho dobu, a když nevíš na kterou stranu se vystupuje, tak je spíš lepší počkat ne? co se prosimtebe budeš rvát dopředu když ani nevíš kudy se leze z vlaku? :D :D a když je zpoždění a vlaky na sebe navazujou, bejvá pravidlem že jeden vlak na druhej počká. samozřejmě pokud je zpoždění větší, nebo vlaky jezděj každejch 30 minut, tak nemá cenu se drát kupředu

led: co je to 2–3 minuty? myslíš že když budeš poslední ve frontě, že na tebe průvodčí nepočká, že to prostě těsně před tebou usekne a zařve „vodjééézd“? :)) a v klidu si zbalit věci můžeš taky v sedě, navíc šetříš klouby

tak to bychom měli, nějaká další teorie? :)

Nejlepší odpověď
anonym

V poslední době jsem po letech opět jela vlakem a také jsem se tak zachovala.Nevěděla jsem jak jdou stanice po sobě a kdy přijde ta moje,tak jsem nechtěla přejet.Ani jsem nevěděla na jakou stranu vystoupit. Když máte zavazadla a pejska chvíli to trvá než se vyložíte.Podle času v jízdním řádu se orientovat nešlo,měli jsme samozřejmě zpoždění zpestřené výlukou,takže jsme popojeli i autobusem.Li­tovala jsem maminky s dětmi a cestující,kteří nestihli svoje navazující spoje.A nebylo to zrovna levné cestování.Na několik let si dávám zase pauzu od ČD.....:D

Další odpovědi
www

Já bych řekl, že to je jejich náturou. Aby nezajeli, aby se eventuelně nemačkali u dveří ap. Ostatní jim nevadí. Taky by jim to mohlo třeba ujet 😁.
Znám to, ale proč je jejich věc mně neznámá, chce to klídek.

mojitek

No,já jsem jednou jel kámošovi na svatbu,nevstal jsem před před stanicí,otevíral jsem ty pneumatický dveře -a ono nic.Než jsem přešel k druhým tak bylo pozdě a já přejel stanici.Stopnul jsem si povoz a dorazil pozdě na svatbu nejlepšího kámoše.

iceT

Tak například já pokud pojedu na návštěvu k rodičům a budu čekat až se vlak zastaví,a pak teprve zvednu řiť a půjdu ke dveřím a za předpokladu,že budu sedět v půlce vagonu,pokud hned na kraji nebude volno,taky by se mi stalo to,že než dorazím ke dveřím,tak vystoupím až v Měrovicích.U nás vlak zase tak dlouho nečeká,pendolíno k nám nejezdí.A to,že vlak jede každých třicet minut,je sice pravda,ale nejede směrem,kterým chci.....

Skeptik

Daleko horší žumpa jsou ti, co otevíraj nejištěné dveře (řada B, Bd, Bdt, Bt apod.) před zastavením vlaku. Neuvědomují si, že místo pár ušetřených vteřin ohrožují sebe i ostatní na fyzickém zdraví. Nemluvě o tom, že pomalost vlaku je v tomhle případě často optický klam vyvolaný povahou světla, tím, že se dívaj dál před sebe a ne pod dveře. Nemluvě o tom, že je to výslovně ZAKÁZANÉ.
Doplňuji:
Ne vteřin, ale sekund. Pardon.

led

Skúste si posedieť a čakať v medzinárodnom vlaku, ktorý stojí v stanici len nevyhnutný čas na nástup a výstup 2–3 minuty. Radšej sa v kľude zbalím a pomaly presuniem ku dverám s istotou, že som nič nezbudla na sedadle.
Doplňuji:
Pokaračovanie v diskusii

Damiana

Já myslím, že železnice má pověst dost tragickou a draní se dopředu ve vagónech jistě vzniklo v době, kdy toho tolik nejezdilo a přejet stanici znamenalo být v troubě – hlavně pro ty odkojené Čukem a Gekem! Kdekdo má Tajgu v živé paměti stále. 🙂
Trčet na nádraží bude ve svých myšlenkách možná i do druhého dne. To už sice nehrozí, ale blbá zkušenost a podvědomí spojené dohromady (spolu s jistou neomaleností) můžou cestujícího „přinutit“ k tomu mít se na pozoru.
Je fakt, že prostředí nádraží je chaotické, a to věčně nervózní pískání, naléhavé hlášení a skřípavé brzdění taky pěkně rozehraje nervy! Lidi jsou navíc dost chamtiví (a stát ve frontě a mačkat se v tlačenici jim asi už dost chybí), takže jak se někdo zvedne, hned se utvoří dav.
Jó a zapomněla jsem na frotéry a jiné úchyly, kteří se jistě v takových situacích cítí šťastní jako Železník pod Váňou.:-)

hanulka11

Víš co? To není jen ve vlaku- je to i v letadle …každý chce být první:D:D:D

aramah

Nojo všichni chtějí být aspoň jednou první..

jmhad

A co je na tom nenormálního?Vla­kový rozhlas,jízdní řád a hlavně hodinky neurčitě říkají,že přijde ta vyvolená stanice.Ale kdy? No a tak se raději připraví.

led

Ad Damiana,
Máte pravdu, my rovesníci Čuka a Geka ešte stále neveríme presnosti koľajovej dopravy, hlavne v zime.
Toho Čuka aj s Gekom som zažila aj prakticky.
Cestovala som na Silvestra z Kyjeva do Bratislavy. Prišla som na stanicu a tam svietila tabuľa: „Vlaky od Moskvy meškajú neurčitý čas“ Tak som čakala a čakala iba 30 hodín… ešteže nebola veľká zima len –30°C, ale moroženoe dobre zahrialo. Boli tam aj takí chlapci, tiež cestovali sami len nejakých úbohých 300km na dedinu. Hneď som si na ten film spomenula. :)

anonym

To má jako být nějaká anketa sponzorovaná ČD ? Popsala jsem vlastní zkušenost, není třeba mi podsouvat neopodstatněné argumenty.

bolak

já se chci dopátrat absolutní pravdy, chci najít boha a chci ho najít ve vagónu českých drah

led

Ad Bolak,
nie som taká histerička, ako by sa mohlo zdať, ale myslím, že keď v Prahe pri príchode prejdem cez Karlín a vidím centrum je naozaj čas dvihnúť sa a rozhybať klĺby.
Ale ten krátky čas státia býva aj na vlakových zástavkách a sprievodca nemusí vidieť, že sa pomaly suniete ku dverám. Nevidí nikoho vystupovať, tak to odpíska.

bolak

jasně, tak pokud vystupuješ v praze a nikdo jinej krom tebe tam nevystupuje, tak to máš povoleno vstát dřív, já psal o případě, když sedíš ve vlaku, vidíš že se tvoří fronta, už je v ní třeba 10 lidí a další a další se přidávají, přesto že vlak je kilometr od stanice

v takovém případě snad není důvod vstávat a pokoušet se o zip