Proč lidi trávu pálí?Proč to nedají na kompost?Proč to hasiči lidem hasičský zásah nenaúčtují?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/168660-trava-horela-napric-zemi-zahradkari-paleni-nezvladli/

Nejlepší odpověď
anonym

Vypalování trávy je strašlivý zlozvyk líných lidí,kteří pálením trávy nadělají mnoho škod a zničí spoustu potvůrek,které v zemi a na zemi žijí,bez ohledu na to,že někdy se jim to celé vymkne z moci a blafne toho víc než původně měli v úmyslu.Je to nebezpečné a bez ohledu na zákony strašně bezohledné konání…:D

Další odpovědi
anonym

Dobrý večer. Ne vždy jde suchou trávu řešit uložením na kompost. Nikoho se nezastávám a občas mi vypalování staré trávy dost vadí.
Víc mne ale popudila Vaše otázka, proč se výjezdy hasičů paličům neúčtují. Tak to by se v tom případě měly účtovat i výjezdy k hořícím továrnám, protože vždy je nějaký viník. Měly by se účtovat pátrací akce po dětech, protože před nimi nejspíš selhala rodičovská a jí na roveň postavená péče.Pátrací akce po zločincích jakbysmet.
Ono to asi nepůjde striktně určit, kdy ano, a kdy ne. Dovedete si představit, jak dlouho by kvůli nějakému systému úhrad za výjezdy musela zasedat naše vláda, a kolik rozepří by při tom musel řešit celý náš parlament?
Snad ponechme raději věci tak, jak jsou, než někdo přijde na to, že bude ještě účtovat poplatek za uložení odpadu na vlastní kompost.

Drap

Všechno nelze snadno v domácích podmínkách kompostovat. Problém neni v pálení ale v nezodpovědnosti některých lidí.

venkovan

hasiči mohou uložit pokutu. někdy i citelnou.
A moc bych nekřičel aby hasiči vyúčtovali výjezd. protože nikdy nevím, kdy kvůli mí nepozornosti hasiči přijedou zachraňovat. Oni totiž nejezdí jen k ohni, nezřídka tahají z lesa i zraněné cyklisty, lidi ze skal a podobně.
A proč vypalují? Často je to pohodlnější než vyhrabat. pro mnoho lidí je to tradiční způsob likvidace stařiny. nezřídka to není ani tak vypalování jako úlet jisker z ohně.
Mimochodem – lesní zákon stanoví zákaz rozdělávání ohně od hranice lesa 50 m. Ale jsou výjimky pro práci v lese.
Nicméně, kolik lidí má svoji zahradu až k hranici lesa.