HOMER

Proč lidi reagují negativně, když jim doporučím mBank?

Momentálně má (až do 15. prosince) mBank akci pro nově registrované, kteří založili účet na základě doporučení. Každý nový zákazník který přichází na základě doporučení od nich dostane 500 za založení účtu a navíc má možnost mBank doporučit svým známým a za každého z nich získat 700 kč.

Účet u nich mám již několik let a nikdy jsem až na pár drobných za výběry z bankomatu nedal za cokoli ani korunu. Jsem s tím spokojený, účet, karta, platby, převody, sipo.. vše je zdarma. Dříve jsem měl účet u poštovní spořitelny, který jsem ale moc nepoužíval a nějak do půl roku si smlsnul na vložených 200 kč a pak to šlo do mínusu. Penále, platby za odeslané výzvy k úhradě dlužné částky.. S poplatkem za zrušení účtu mi to nakonec opravdu jak se říká spočítali.

O to více nechápu, proč když někomu napíšu(třeba i z přátel na fb, kteří mně znají a snad i ví, že bych jim nedoporučil nějaký blud), že mám pro něj tuto nabídku a jestli nechce účet zdarma a ještě navíc 500 kč bonus, tak reagují „ne děkuji“ nebo „nechci“ a podobně, dokonce jsou i tací, kteří pošlou výsměch a ptají se zda nechci sjednat nějaké pojištění.

Opravdu tomu nerozumím, chápete to někdo?
Doplňuji:
uccello: Vůbec na tom nezáleží, je to opravdu zdarma bez jakýchkoli podmínek. barbakan: Začínám chápat, lidi jsou asi mnohdy natolik ovlivnění špatnými zkušenostmi s podobnými nabídkami, že už ničemu asi nevěří. No oni fakt dávají lidem peníze v podstatě za nic, asi se jim to vyplatí víc, než dělat nákladné reklamní kampaně a podobně..

Nejlepší odpověď
anonym

Kde se něco nabízí jen tak, 500 + 700 za ovečku, zavání to! NIKDO nikomu nedá nic ZADARMO!
Doplňuji:
Homer, pár let zpět, když Ge- Money měla akci „sežeň třetího“ a budete mít všichni vedení účtu zdarma a dnes? Dnes strhávají každému po 139 Kč měsíčně.

Další odpovědi
Shaohao

Odmitl bych stejne jako ostatni z nekolika duvodu:

  1. kvuli 500 bych si urcite nikde ucet nezakladal…
  2. pokud mi nekdo vnucuje (s tim, ze diskuzi na toto tema zacal on) jakykoli pojisteni a podobny srac**, je okamzite odmitan (uz jen ze zkusenosti s modou ‚financnich poradcu‘ kam se alespon u nas na skole hlasili paradoxne ty nejvetsi idioti).
  3. pokud nejake poradenstvi, nebo tipy vyhledavam, tak se porozhlednu sam a nepotrebuji cpat nejake konkretni produkty.
  4. koneckoncu ti jde zejmena o osobni profit…

Emefej

Nebylo by lepší, se na důvody odmítnutí, zeptat přímo těch přátel? My jim do hlavy nevidíme.

uccello

Dnes není nic zadarmo. Kolik ti tam musí měsíčně chodit, abys to měl bez poplatků?

Pepa25

Popravdě, také tomu moc nerozumím. Doporučil jsem tchyni ING konto, popravdě jí řekl, kolik dostanu já za doporučení a co dostane ona, řekla „jenom?“ a peníze dál drží na sporožiru … :-/

barbakan: nic není zadarmo, ani získávání nových klientů. Internetové banky mají aspoň pobídky transparentní, na rozdíl od poradenských firem typu Partners …

marketa54321

Protože
za A) Češi jsou konzervativní a odmítají jakoukoliv změnu

  1. Drtivá většina neví, co to je nízkonákladová banka
  2. Ti, kdo tento pojem znají, taky leckdy ví, že účet u takovéto banky je ti k ničemu, pokud budeš chtít v budoucnu např. hypotéku

HOMER

marketa54321: Hypotéku? Jedná se o běžný účet, kdybych chtěl něco jako hypotéku, tak budu zvažovat kam zajít naprosto bez ohledu na to kde a kolik mám účtů :D

HOMER

barbakan: no to je smutný příběh, ale já už mám mKonto zdarma asi tak 5 let a nikdy jsem pro to nemusel splnit žádnou podmínku, dostal jsem krásnou modrou kartu s delfínem a jsem s tím natolik spkojen, že bych i přes nové internetové bankovnictví, které oproti původnímu ztratilo na přehlednosti neměnil. Ale chápu obavy, jsou jistě na místě, jde stále o banku, ale nemyslím si, že by to udělali taky. Lidi by jim utekli a oni dali každému druhému 500 kč za příchod…

HOMER

jinak barbakan: Děkuji za názor, jsem zásadně proti takovému nagativnímu myšlení a stereotypům, ale asi jsi mi poskytl odpověď na moji otázku.. :(

HOMER

..platí i pro uccello

HOMER

Emefej: To ale právě narážíš na předchozí téma. Když se každého začnu vyptávat proč ne, tak jim to budu v podstatě nutit. Když mi napsali rozhodné „nechci“ a nic víc, tak to zřejmě asi řešit nechtějí a nebudu se jich dál na to vyptávat, kdyby napsali nějaký důvod sami, tak to beru jako možnost vyjádřit se a diskutovat zda je to vážný důvod, nebo jen nevědomost, ale takto to právě respektuji a nepožaduji od nich odůvodnění.. Ve smyslu toho co mi napsal Shaohao, jsem byl osočen ze vnucování (mírně řečeno), nyní zase podle tebe jsem se vyptával málo = asi toho „příšerného nátlaku“ nakonec muselo být akorát.

HOMER

Shaohao: Jistě, že mi jde o osobní profit, komu ne? To že z toho budu já něco mít, tě odradí od možnosti taky z toho něco mít? :D :D No to je neskutečná závist teda..

Shaohao

zadna zavist, narazim na to, ze bych nechtel byt na urovni toho cloveka, ktery pro takovouhle almuznu vehementne vnucuje svym kamaradum nejaky ucet. (tohle bych si vuci pratelum teda nedovolil)… ale nekdo vidi jen ty penize, ze…

HOMER

ale proč bych to měl „vehementně vnucovat“?? To se mýlíš pouze jsem jim o tom několika přátelům napsal zprávu a když odpověděli ne, tak jsem napsal ok, o nic nejde

HOMER

..proč by sis nezakládal účet který je zdarma kvůli 500 kč? Za ty peníze většina lidí maká celý den..

uccello

Tak já bych ti to i přál, ale musel bych vědět veškerý „ale“ předem a ne jen to pozlátko.

HOMER

Ono tam opravdu žádné ale není, osobně bych to svým přátelům ani nikomu jinému nikdy nenabízel, kdyby to nebyla pravda. Napsal bych o tom víc, ale nechci to tu nepokrytě nabízet (vnucovat), to by bylo trapné..