redy

Proč lidi používaj – slovo uvidíme?

Sháním řemeslníka, tři dny lítám a sháním až konečně sem sehnala.
Tak volám a on že musím přijet,jistě že to sním nebudu řešit přes telefon.
Tak sem jela,nechal mi hoďku mluvit a pak řek, uvidíme.Copak nemoh říct rovnou nevím zavolej jindy nebo tak.
Tak sem mu to řekla a on znova – uvidíme.
Myslíte že sním mám počítat, a nebo uvidím 🙂

gecco nejsi náhodou klempíř? 🙂

(Je to hlavolam)

Nejlepší odpověď
anonym

Tak si najdi jinýho řemeslníka, proč máš někam jezdit ty? To on má přijet, okouknout, oč jde a začít na tom makat. To je celý nějak naopak, to je jak za totáče, když nebyli řemeslníci, to bych s ním rychle vyběhla, přece on je živ z práce, kterou u tebe vykoná, to asi hochovi ještě nedošlo, nebo myslíš, že tý práce má tolik, že se může chovat jako blbec a nechat tě čekat? No já teda nevim. Proč jsi mu neřekla rovnou, aby jasně řekl, jestli to udělá, nebo neudělá, když ne, nebudeš s ním ztrácet čas, no ne?

Další odpovědi
marci1

Řemeslník by měl jednoznačně odpovědět jestli ano nebo ne, popřípadě říct ozvu se třeba do týdne ap. Výraz „uvidíme“ neznamená nic. Rozhodně bych se poohlédla po jiném řemeslníkovi, se kterým se domluvíme na nějakém termínu.:-)

Drap

Uvidíš ! Lze předpokládat, že pokud je trochu zručný řemeslník, nečeká bez práce až příjdeš ty s nějakou zakázkou. Zřejmě má rozděláno více práce a podle situace se uvidí. Nemluvil jsem s ním, nevím o co jde, alke pokud ti to takto řekl, zkus mu za týden zavolat a zřejmě ti už dokáže říct ano nebo ne. Třeba se do té doby ozve sám

gecco

Uvidíš…
Nemám rád takové ´kejvaly´…
😉
Jakou profesi sháníš? – abych věděl, co se – pro jistotu, mám naučit…
Doplňuji:
Ne – pokud jde o klempířinu, skončil jsem u sletování okapu (poté, co se se mnou utrhl)…
😉
…„hlavolam“??

anonym

Asi,protože se v dnešní době „všichni“ cítí nějak nadřazeni a mají pocit,že si mají z čeho vybírat (lidí je jak „sraček“) a tak nechávají každého v nejistotě obzvláště zaměstnavatelé,ale když platíte vy,tak není co řešit ,každý je nahraditelný ,„uvídíme“ to by mi řekl jednou pan podnikatel?!
Doplňuji:
Jak pše Samba,internet,je­demdál a pokuďmožno nežadonit,jen věcně a stručně (takový řemeslník „uvidíme“ by vás byl schopný ještě natáhnou o nějakou tu korunu).

iceT

slovo „uvidíme“ doma používám taky,třeba když se zeptám,jestli večer někam půjdem,řekne se uvidíme.Je to slovo v tomhle případě o rozhodnutí,váhání nebo čekání.
Jsi asi nikdy neslyšela větu „Uvidíme,co se s tím dá dělat“ v jakékoli souvislosti…

lota

Na tenhle dotaz (i s detaily) mě napadá odpověď – protože jsou neschopní.

anonym

Nikdy bych já teda za řemeslníkem nejel,musí přiject on,
po tom co píšeš,bych ho poslal k čertu a pak ještě o kousek dál a sehnal si někoho schopného a né mluvku.

redy

iceT já taky používám slovo- uvidíme
Ale podle toho v jaký souvislost.

Tady to je jasný – buď ano, nebo ne,nějaký váhaní že uvidí ☹

redy

Samba-no přesně tak-já budu platit. Tak jakýpak uvidíme.

redy

Ten hlavolam – patříl mě, nebo tam není kategorie kam s otázkou.

anonym

Kašli na toho moulu, tady máš internet, mineřikej, že bys nenašla někoho, kdo ti to dílo udělá bez prosíků.

anonym

Stejně jsem nějak nepobrala, proč jsi za nim musela jet ty, on přece měl zkouknout, co bude opravovat, to svět neviděl. Já jsem tady měla v týdnu řemeslníka a ten teda kmital, já si toho moc dobře všímala, jak maká a taky podle toho dostal zaplaceno, byl šikovný, rychlý, nenadělal binec, tak dostal dobře zaplaceno a ještě svačinku

redy

Sambo tak to chodí,nejdřív zavolat,oni řeknou přijeďte a domluvíme se.Proto sem myslela že mi řekne kdy se příde mrknout.Jenže on že -uvidí,to mi mohl říct do telefonu.

Tak tos měla veliký štěstí, stím řemeslníkem.Měla sem tady malíře a tři dny se stím s…l jedna místnustka plus kuchyńka. Klempíře potřebuje babčina na barák.Ale už teď mi je z toho blbě

gecco

…„byl šikovný, rychlý, nenadělal binec“…
Tak by to mělo vypadat…
😉
Před pár lety sháněla kámoška obkladače na kuchyň. Volala několika a když řekla, že je toho cca 2,5 sqm, odpověď zněla „tak to se mi ani nevyplatí k vám jezdit“ (nebo nějak podobně)…
A to nebylo na samotě v pralese, ale v Praze 2…
:-O