Avatar uživatele
anonym

Proč lidi neumí prezentovat svoje myšlenky?

Pokud čtu nebo poslouchám to co si lidi myslí tak mám dojem že se z většiny lidí stali jenom ubožáci co opakují to co si přečetli nebo slyšeli ale nedokážou mít vlastní zajímavé myšlenky a to se týká bohužel i lidí od kterých očekáváme že dokážou svoje myšlenky prezentovat v televizi a v tisku. Nejlépe je to možné spatřit na Facebooku a Líbím se ti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4283 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nevím, ale s mnoha myšlenkami lidí také nesouhlasím, ale snažím se je respektovat. Samozřejmě i záleží na tom, co si ten člověk myslí.
Doplňuji:
Například stačí obyčejná víra v něco božského, čemuž nevěřím a myslím si, že bohové nejsou. Ale pokud mi věřící člověk necpe dokola svou víru, tak jeho postoj toleruji – pokud on bude tolerovat, že sama nevěřím. Ráda si i poslechnu, jaké má třeba důvody, že věří. Jiná věc je pokud by někdo tvrdil, že holocaust byl vymyšlený nesmysl a nebo ho podporoval. V tomhle případě bych se ani nevyjádřila – i když pokus by byl – a raději klidila pole.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

To je různé, někdo žádnou myšlenku nemá a přesto „ji“ dokáže prezentovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Protiva

Protože náš školský systém ani nic jiného nepřipouští. Tam nás učili pouze papouškovat a vlastní výklad probraného učiva nebyl přípustný.
Zato se dokážeme vysmívat těm, kde se klade důraz na úvahovou teorii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

myšlenky by byly různé ale slovní zásoba chybí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

To, co někteří považují za myšlenky, není možno takto pojmout, natož prezentovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Neumí se srozumitelně vyjádřit, viz tvoje myšlenky, zvláště pak myšlenkové procesy.
Jen zřídka je ti rozumět, čím více doplňuješ otázku, tím větší chaos.
Já ti rozumím jen málokdy, ale možná jsem úplně blbej ☹…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

To je vaša vlastná myšlienka?
Mám pocit, že už som ju veľakrát počula ale z iných úst.

Veľa ľudí nie je naučených prezentovať vlastné myšlienky, pretože hlavne médiá im rozum masírujú rôznymi ´sprostosťami´, prepáčte „myšlienkami“. Politici, herci, moderátori musia veľakrát tlmočiť myšlienky napísané ich poradcami,stra­níckou poslušnosťou, autormi scenárov, režisérmi.
Bežný človek, neznalý pozadia myšlienky, sa domnieva, že to, čo mu vtláčajú médiá do hlavy, je pravda a preberá tie myšlienky a stotožňuje sa s nimi. 100× opakovaná lož sa stáva pravdou..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elvan

Vidím to hodně v našem systému vzdělávání a přístupu k názorům člověka. Zároveň v ekonomické situaci země, zaměstnanosti a vzdělanosti. Kolikrát čtu diskuze na novinkách a chytám se za hlavu. Je to dlouhodobě pěstované a udržované – historií státu, ekonomikou, vládou. Je jednodušší nemít názor, než za něj muset bojovat. V naší zemi se to tak bohužel vyplatí, a tak to člověka ovlivní, aniž by chtěl, i když by třeba měl k opaku dobré předpoklady.
Jinými slovy – „Drž h*** a krok.“
Když se pak po lidech chce něco prezentovat, neumí to, nikdo je k tomu nikdy nevedl. Málo se čte, málo se doopravdy přemýšlí. Obrazem jsou třeba i státní maturity.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

7,5 miliard vlastních myšlenek a názorů a ještě k tomu jejich prezentace. To by byla asi porce se v tom přehrabat.
Tak to raději papouškování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek