Zlatý

Proč lidi mrkají oběma očima zároveň?

Já prve myslel, že jsem zvláštní, ale pak sem si všim že ostatní to dovedou taky :(, tak by mě zajímal důvod proč tomu tak je, proč nemrkáme každým okem zvlášť. Z hlediska evoluce by to bylo výhodnější ne? Člověk by měl větší šanci zareagovat na útok, kdyby měl pokaždý jedno oko otevřený...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

to se teda pleteš já mrkám zvlášť, když flirtuju s klukem :))

Další odpovědi:

Jediný koho jsem znala a uměl mrkat jedním okem, byla moje panenka. Měla chudinka jedno to závažíčko za okem rozbitý a tak získala tenhle divný mrk. A divně to vypadalo, to mi věř!

Tak ono lze mrkat očima na střídačku, ale lidé nad tím asi nepřemýšlejí a mrkají oběma najednou.
Doplňuji:
A hlavně je mrkání automatické. Pokud nám někdo před obličejem něčím švihne, tak také zavřeme náhle obě oči. A člověk něco takového těžko změní, když ho ovládá mozek.

Bronzový

A není to tím, že každým mrknutím ulevíte oběma očím najednou a obě oči tak mohou stále stejně zaostřovat? Kdyby každé oko mrkalo jinak, nevím, jak by mozek zpracoval výsledný obraz z obou očí na jeden, ale asi byste viděl rozostřeně, možná dvojitě, nebo vše tak nějak neprostorově... Nebo nějak jinak...

Máme to podle mozku nastavené. Neznám nikoho, kdo by mrkal každým okem zvlášť běžným způsobem. Možná existují lidi, kteří mají vzácnost mrkat každým okem zvlášť.

Stříbrný

Je možné,že jsou obě oči propojeny s mozkem jedním centrálním nervem.

Bronzový

Kdyby měl člověk oči střídat, asi by to bylo moc přemýšlení, jako třeba kterým okem už mrkl a které je teď na řadě... To si myslím já, ale velmi zajímavá otázka.

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

bolak: Protože nestačí zírat.

Zlatý

bolak

co mi lezeš do diskuze, tady je bolakovo!! :)) já se tu se sebou nádherně bavím

a doteď tu byl takovej klid...

Stříbrný

manon

Ahaa a já si nevšimla :) Tak máš po klidu.

Stříbrný

manon

Jinak dáma se vítá slovy "rád Tě tady vidím" :)

Zlatý

bolak

ok, až nějakou uvidím, tak jí to vyřídim :)

> http://img.pictureup.cz/…

Stříbrný

manon

Teď už si do bolakova žádná netroufne :)

Zlatý

bolak

briketka10: jó, to si takhle jedna taky myslela že s ní chlap flirtuje, a nakonec se ukázalo že měl mrtvici....

Zlatý

bolak

Vlk z lesa: ale to já všechno přece vím, mě zajímá z jakýho důvodu to funguje zrovna takhle, když je to očividně nemá žádný výhody..

anonym

Tak nějaké výhody v tom budou - například se nám chrání obě oči najednou.

Zlatý

bolak

ale kdybys mrkala každým zvlášť, tak bys mohla mohla mrkat i oběma zároveň, stejně jako teď můžeš mrkat každým zvlášť, to se přece nevylučuje

jde mi o to, že když ti vyschne oko, tak ti mozek řekne že máš mrknout, prostě reflex, ale mrkáš oběma očima zároveň, a to ať už ti vyschne levý nebo pravý....

anonym

Je spousta reflexů o nichž ani nevíme proč tak fungují. Hodně toho může souviset s dobou kdy jsme byli ještě opicemi a u něčeho si náš vyvýjící se mozek vytvořil určité podněty.

Zlatý

bolak

nojó, lae jak si mám pamatoavt kdy jsem byl opice, to už pár let..

anonym

Na hodinách vzniku světa pouhých několik sekund.

Zlatý

bolak

Martys.cz: dobře, a proč to tedy máme tak nastavené podle mozku?

Zlatý

bolak

samicek333: a ty u mrkání přemýšlíš? :) mně to jde docela samo, automatika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.