BELA81

Proč lidi lžou i když nemusí?

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž jsou chroničtí lháři a musí si vše z různých, často jiným nepochopitelných důvodů upravit k obrazu svému.
Názor
Doplňuji:
Nedalo mně to, takže více Google, chronický lhář.
Odkaz nedávám, nebyl by v tomto okně funkční.

Další odpovědi
anonym

Ono se vůbec lhát nemusí. Neexistuje nic jako „milosrdná lež“ nebo něco podobného. Lež zůstává lží, ať se ji člověk snaží zdůvodňovat sebeušlechtilejšími pohnutkami. Pravda se dá říct vždycky, jen to někdy jde hůř a člověk musí velmi opatrně volit slova.
Nejhorší je, že někdo lže sám sobě. Je úplně lhostejné, jaká forma nalhávání si něčeho to je. Zlý je takový stav u závislostí, protože čím déle nemocný člověk svou závislost popírá, tím hůře se potom jeho stav léčí.
Lež má krátké nohy a na to by měl každý lhář myslet, než se do svých nepravd zamotá tak, že z nich nebude úniku.
Proč lidi lžou? Protože nedomýšlejí dopad svého chování na druhé lidi a hlavně ne zpět na sebe.

Drap

Někdy z blbosti, a někteří za to ani nemohou. Jsou lidi, kteří lžou snad uplně ve všem.Někteří také lžou ze žistných důvodů pro svou osobu.

terry

Kdo to posoudí, jestli musí nebo ne?
Někdo třeba ze studu, ze strachu, aby si připadal lépe nebo důležitější, důvodů může být mnoho.

briketka10

znám tolik lidí, kteří lžou a já vůbec nevím proč ?
zamotávají se do svých lží a pak nevědí co vlastně kdy řekli a nepamatují se, kdy lhali, nebo jestli vlastně říkali pravdu a stále dokolečka dokolečka to dělají až se úplně v té své lži ztratí..
a já to nemůžu pochopit, protože si to jejich chování pamatuju a nesnáším ho..
Doplňuji:
někteří si myslí, že se na jejich lži třeba nepřijde, nebo jejich nepravda nevyjde najevo, ale vše se na ten povrch jednou dostane..
tak je nejlepší vždy a za každých okolností snažit se mluvit pravdu, nic si nevymýšlet a tak se nikdy do ničeho nezamotat :D

david22

Síla zlozvyku.

anonym

někdy jsou i společenské lži.

Damiana

Lhát se opravdu nemusí. Lidem by ubylo dost starostí, kdyby mluvili pravdu nebo alespoň mlčeli. Jenomže… Touha vytáhnout se, předčít soka v zážitcích, vybájit si úspěch, kterého nikdy nedosáhne, zkrátka… Být někdo (lepší) … To je pokušení, jemuž odolá málokdo – hlavně, když najde někoho, kdo mu to baští. Lháři mohou být i zábavní – neměli bychom spisovatele, komiky, vypravěče – vlastně jakékoli umělce, kteří těží ze své fantazie. Lháři notoričtí jsou už ale jiná kapitola a ti (tak) zábavní nejsou. Hlavně v partnerském nebo pracovním vztahu.
Někdo ale zalže třeba jednou a pak se z toho jen tak nemůže vykroutit a už se to s ním táhne. Milosrdná lež zase může někomu hodně pomoci.
Osobně jsem ale pro to, aby se nelhalo. Jenže co je skutečná pravda? Co když ti právě někdo komu věříš místo ní bude lhát a zničí ti tím život? No a pak se v tom má jedn vyznat! 🙂

Lukasy

Protože lež je někdy vice uvěřitelna než pravda a je jedno jestli ta lež je dobra nebo špatna.

jwood

Je mnoho důvodů,proč lidi lžou. V tuhle chvíli mě napadá jeden… Aby neranili toho druhého. Ale když tak koukám kolem dokola,tak je to většinou ze zištných důvodů.