luckáá

Proč lidé zapíjejí alkoholem smutek, beznaděj,…

Proč lidé pijí alkohol, když jsou né v nejlepších chvílí? Proč to nezačnou řešit nějak jinak než, že se hned opijí.

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž ten smutek, beznaděj, stres ap. dokáží díky účinkům alkoholu alespoň na chvíli překonat.
Většina se však poté k problému vrací a začne jej řešit. Pouze část populace pije z různých důvodů dál a potřebuje pomoc odborníka.
Neviděl bych to proto zase až tak černě 😉

Další odpovědi
annas

Na otázku proč se nedá jednoznačně odpovědět. Každý je jiný …

Sklenička s alkoholem má dotyčným pomoct zapomenout na trápení, „utopit“ smutek., na chvíli uvolňuje… Je to však jednorázové řešení, které se při častějším opakování může vymknout z rukou a naopak způsobit mnohem větší problémy.

Jenže chvilkové uvolnění vede k pití dalších drinků, intervaly mezi pitím se zkracují … Nakonec má alkohol přesně opačný výsledek, než člověk zamýšlel. . Místo toho, aby strach odboural, ho naopak zvýrazní.

Z pití se stane zvyk, který často vede k závislosti. Z člověka se stává troska

Dalším pak pitím zastírá pocity viny, strachu, často i sebevražedné myšlenky, které se objeví. Začarovaný kruh…

LeVovič

Kdysi jsem četl toto: „Alkohol ti nedá odpověď, ale alespoň zapomeneš otázku.“ něco na tom asi bude :)

marci1

Lidé alkoholem zapíjejí smutek, beznaděj, starosti, problémy ap., aby na to zapomněli. A potom je to ještě horší. Alkohol potom působí jako „depresivum“. V malé míře se má alkohol pít spíše tehdy, když má člověk radost ( při různých setkáních s přáteli, rodinných oslavých apod. ).

ladaadal

Protože svět je hned krásnější, když se na něj koukáš přes dvě promile.