Maljian

Proč lidé vymýšlejí věci typu „Jesli to nepošleš..“?

Jak může někdo vymyslet něco tak zvráceného jako např. „Když tuto zprávu do zítřka nepošleš 50ti lidem, někomu z tvých blízkých se stane něco hodně špatného.“ Proč to ti lidé dělají? ☹ A pak ta hrůza, když to člověk nepošle a někomu blízkému se náhodou něco stane. Vyčítali by jste si to, nebo by jste si řekli, že to je jen prostě náhoda? (což by určitě byla) To s tím ti lidé, co to vytváří mohou žít?
Doplňuji:
pro huxu: jestli narážíš na to, že si tady z toho dělám nějaký odesílací vraždič, tak jsi na omylu :/ nějaký příklad ale dát musím

Nejlepší odpověď
quentos

Jelikož zjevně mají prd co na práci.

Další odpovědi
huxa

A jak někdo může vymýšlet takto hloupé otázky a šířit jejich blbosti dál? Také k nepochopení… Retardace, víc v tom nehledej…

anonym

Není to hloupé jako otázka, proč? Mě to taky števe, je toho v komentech hrozně moc, pak ještě nabídky na dobrou práci z domu, leze mi to na nervy, je to prostě otravný, no samozřejmě tomu vůbec nevěřím, je to blbina.
Doplňuji:
Posílají to asi proto, že se buď hrozně nudí, nebo tomu hrozně věří, posílají to obvykle malé naivní děti.

Drap

Nevyčítal bych si naprosto nic. Vytváří to proto, že to zřejmě považují za zajímavé.

Hykam

Počátek těchto dopisů je v raném internetu, kdy tyto maily tvořili hlavně rozesílači spamu. Přeposláním na několik adres se do zprávy zaznamenají adresy, kumu to bylo všechno odesláno a když se po nějaké době mail vrátil, měl spoustu adres na spamování. Dnes tuto práci dělají roboti a tyto maily jsou jen takovým pozůstakem.

anonym

Ono to právě o vymýšlení vůbec není. Někdo s nedostatkem fantazie někdy takovou hloupost poslal a pravděpodobně si myslel, že je úžasně vtipný. Vtipu to má asi jako husa na pekáči.
Proč to dělají? No právě z toho důvodu, že nejsou schopni nic lepšího vymyslet. Občas dobré fotografie s hezkými citáty nebo komentáři zprasí právě tím duchaplným dovětkem: „Jestli to nepřepošleš, tak už v životě nic pozitivního nezažiješ!“
Je to podvědomé podsouvání negativního scénáře. Za taková díla bych jejich autorům i šiřitelům udělovala doživotní BAN. Ještě bych ho vylepšila o technickou vychytávku, že by takový prudce inteligentní tvor dostal pořádnou šlupku do pazoury, kdykoliv by sáhl na počítač a podobnou techniku.
Doplňuji:
Kupodivu takové debilárny nepřeposílají ani tak „malé holky“. Mne osobně vytáčí, když mi přijde něco takového od 50 leté ženské s komentářem: „Tohle si nedovolím nepřeposlat.“
Takže okamžitě připisuji svůj dovětek: „Já si pro změnu dovolím to přeposlat a s velkou chutí ti to vracím.“
Pár známých už jsem odnaučila zásobovat mou poštu takovým škvárem, dva „zásobovače“ spamy jsem zablokovala a těm zbývajícím, pokud jim to někdy ujede, tak dělám ohromnou radost (pošli to 12 lidem! Houbelec, dvanáctkrát štědrému dárci). Je zvláštní, že nemusím být ani hrubá, taková akce bývá rychle pochopena.
Jako společnost nejsme až tak velcí pitomci, abychom tak hloupým aktivitám museli věnovat svůj drahocený čas.

marci1

Myslím, že mají dobrý pocit z toho, že mohou někoho ovládat. Obzvláště velmi citliví a labilnější jedinci to velmi těžce snáší a aby se opravdu nestalo něco zlého, tak to dál rozesílají svým známým. Je to opravdu ubohé. ☹

zvedavaholka

většinou to dělají pubeťáci, víc holky, než kluci a důvod je asi, že se nudí, nebo chtějí být zajimavé.. Myslím, že tomu snad ani nikdo nemůže věřit…