Anikitos

Proč lidé postiženi malomocenstvím necítí fyzickou bolest?

Nejlepší odpověď
annas

Lepra postihuje především kůži a periferní nervy. Existuje tedy kožní a nervová forma. Může se objevit i v očích – vede k oslepnutí a tenká tkáň pak lemovat vnitřek nosu.

Poškození nervů může vést ke ztrátě citu v rukou a nohou a svalové slabosti. U kožní formy se vytvářejí tzv. lepromy nejen na obličeji, ale i na končetinách, kde na postižených místech dochází ke ztrátě citlivosti – proto se pokožka snadno zraní, zvředovatí a vznikne nekróza."
.
Proto malomocní necítí fyzickou bolest.

http://www.web­md.com/skin-problems-and-treatments/gu­ide/leprosy-symptoms-treatments-history

http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Lepra_%28in­fekce%29

Další odpovědi
marci1

Nervová forma lepry začíná vyrážkou, ale postiženy jsou také periferní nervy v trupu a končetinách, kde se vytvářejí hmatné ztluštěniny. Postupem času se vytváří hyperestezie (hyperestezie označuje zvýšenou vnímavost těla k somatosenzitivním podnětům (bolest, teplo, chlad, vibrace a taktilní čití). Podněty jsou vnímány intenzivněji, nikoliv bolestivěji), kterou později nahradí anestezie nejdříve na teplo a bolest, později i na dotek.
WikiSkripta

Drap

Necítí fyzickou bolest v místech, která jsou malomocenstvím silně napadena. Je to průvodní jev této nemoci.