mosoj

Proč lidé odebírají plyn od RWE ?

Přikládám tabulku nejvýznamějších dodavetelů plynu. Ceny jsou platné na začátku roku po zvýšení DPH na 21 %. Jsou to ty spodní řádky označené červeným názvem dodavatele. V pravém žlutém sloupci je pak vyjádřena úspora pro spotřebu 2100m3 plynu za rok, proti cenám RWE.
Ceny jsou pro distribuční území RWE. Pro distribuční území EONU se budou nepatrně lišit. Budou ale spíš ještě nižší.
Pro porovnání je tam i rok 2012. Ta řádka pro rok 2013 kde není uvedeno 21 % byla dělána z ceníku před koncem roku kdy se nevědělo jaké bude DPH a v současné době neplatí !!

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/592092/Vys­trizek.JPG
Doplňuji:
Pro odběratele, kteří se v tabulce nevyznají, nebo mají malou spotřebu,
jsem tabulku doplnil o cenu za 1 m3 + měsíční pevnou platbu.
Měsíční pevnou platbu zaplatíte i kdyby jste měli nulovou spotřebu.
Ceny jsou již koncové s DPH 21 %.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/592125/Vys­trizek.JPG

Nejlepší odpověď
pusinka50

RWE, E.ON, to jsou „nejstarší“ dodavatelé plynu, tyto podniky mají svou historii a lidé vědí, že se na ně mohou spolehnout, že jen tak nezkrachují. Oproti novým menším firmám tu funguje určitá nedůvěra, spousta firem zkrachovala, dále spousta firem je podvodných a naslibují nižší sazby třeba právě za distribuci, ale jednotkovou cena za plyn či elektřinu zvýší oproti RWE či E.ON, takže odběratel platí ve finále na faktuře stejně nebo i víc než u RWE či E.ON. A všechno je to o obchodu. E.ON asi před 2 lety měl „akci“, kdy měl vyhotovenou tabulku oproti RWE, kolik odběratel ušetří, když přejde k E.ON a podepíše smlouvu na 2 roky. E.ON nabízel v té akci smlouvu na 2 roky garantující po 2 roky stálou cenu za dodávky elektřiny. Počítala jsem to na mou spotřebu a vyšlo mi, že ročně ty 2 roky bych sice u E.ON ušetřila 200 Kč, ale nechtěla jsem riskovat, že zvýší cenu za distribuci a já budu „na svých“ nákladech, ale vázaná smlouvou. Od té doby těmto společnostem nevěřím, i když spousta lidí využila té možnosti, ale neuměli si to spočítat a slyšeli jen „na slevu“. Tyto společnosti mají vše perfektně spočítané a ceny mohou měnit a zvyšovat libovolně a je třeba rozlišovat ceny za jednotku nebo za distribuci, za další služby, ty ceny se zvyšují každý rok

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tak chvilku jsem na tabulku koukal a je docela překvapující.
Ano, jak píše ocko záleží na tom, jak člověka kdo naláká. Já patřím k těm, co se zlákat nenechal, dokonce mi posledně volal někdo z jakési společnosti. Položil jsem mu jednoduchou otázku a on na to nedokázal odpovědět. V mém případě rozhodující.
Vím, není vhodné zde soukromě hovořit o financích, ale také je třeba myslet i na tu skutečnost, že se může cokoli stát a s tím snad každý souhlasí.
Otázka zněla: „V případě, že se náhodou stane a nebudu mít na zaplacení faktury, jelikož ta příjde v tu nejnevhodnější dobu, nabízí vaše společnost možnost splátek?“
Jak jsem již řekl, nedokázali mi odpovědět, přesto však chtěli uzavřít smlouvu-bohužel neuzavřeli nic.
Mimochodem já mohu odpovědět za RWE-ano do maximálně 6-ti splátek s tím, že se i nadále platí zálohy. Nezaplatí-li se splátka, okamžitě je splatná celá faktura (nebo její zbytek). Úrok za poskytnutí těchto splátek je 4% p.a. (což v dnešní době není nic).

A další věc, kterou vám nikdo neuvede a hlavně nezaručí je obchodní tah, který udělá. Ano nezměníme cenu plynu, popř. jako jediní jsme cenu snížili o x%. Co však již neřeknou je, že došlo k navýšení poplatku (tzv. měsíční paušál) a to např. z částky 50,–Kč/měsíc na částku 200,–Kč/měsíc. a v tu chvíli je člověk kde? Ano tam. Ale svůj obchodní tah jim vyšel.

PS: Blokněte už toho Ovechka-to je děs :DDD

Thomaszek

Vždyť dnes není problém přejít jinam. Stačí zadat údaje do kalkulačky na http://plyno.cz/ a získáte minimálně výhodnější cenu jak u konkurence.

mosoj

Jenom upozorňuji, že uvedená cena se vztahuje pro odběrové pásmo 20 – 25 Mwh – vytápím rodinný domek. Pro nižší odběr je cena mírně vyšší u všech dodavatelů, ale ten poměr mezi dodavateli zůstává přibližně na stejné výši. To si již musí každý zjistit individuelně, stačí nahlédnoud do ceníku. Struktura v tabulce odpovídá struktuře položek v cenících.