marci1

Proč lidé neustále věří podvodníkům a ti se jen smějí?

20 000 lidí (škoda 6,5 mil. Kč), kteří věří, že si mohou plněním obálek vydělat 30 000 Kč a zaplatí dopředu 660 Kč. Podvodník se směje, má si sice odsedět 6 let, ale peníze vracet nebude a přitom mu zůstane 5 bytů. ☹
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/1978015-za-podvody-ve-vysi-65-milionu-kc-si-ma-odsedet-6-let-penize-vracet-nemusi
Doplnění: Dle dnešní informace v TV (12.12.2016)byty mu zabavit nemohou, protože je vlastnil už před zahájením trestné činnosti. Není to divné? ☹

Nejlepší odpověď
Psychotic

Protože někomu věřit musíme a někteří podvodníci jsou tak dobří, že si důvěru získají snadno. Ne každý je dost chytrý, všímavý, zkušený nebo prohnaný, aby poznal, když ho někdo chce obrat. A nebo je prostě zoufalý a věřit je jeho jediná naděje.

Co když uvidím na internetu banner, který říká „Zhubni snadno 20 kilo za měsíc!“ Pokud jsem normální, vyrovnaný člověk, je mi jasné, že je to podvod. Pokud mám těžkou depresi ze své obezity, najednou je snadné uvěřit. Když tak moc chci, aby to byla pravda.

Navíc rozdíl mezi podvodem a mnohými legálními věcmi jako reklama, představení (vědmy, kartářky, média), léčitelství (homeopatika, bylinkářství) je často obtížné přesně definovat. I když budou zákony sebelepší, vždy se najdou lidé, kteří budou balancovat na jejich hraně. Proto se asi budou (dobří) podvodníci smát i v budoucnu. Lidé mohou zmoudřet, ale zneužitelné slabiny budou mít vždy.

Další odpovědi
Funna

Prostě nepřemýšlí… vidina jednoduchého výdělku některým méně inteligentním zatemní i zbytek mozku… stejně se můžeš ptát, proč si tolik lidí bere půjčky na „kraviny“, které by si mohli odpustit.. .to, že dostanou „zadarmo“ a hned třeba padesát tisíc je pro ně lákavější než to, že v konečném důsledku zaplatí v lepším případě „jen“ osmdesát…

Kepler

Podvodníci byli, jsou a vždy budou, stejně tak jako důvěřiví lidé. Je tedy zcela zákonité, že k podvodům dochází. Různí „chytráci“ toho vždy zneužívali vedení touhou po zisku, někteří jen primitivně kradou, někteří z toho udělají mnohem sofistikovanější záležitost. Je to bohužel jedna z nepříjemných přirozeností člověka a nic s tím neuděláme. Můžeme jen odhalovat a trestat, ale nikdy to zcela nevymýtíme. Naštěstí žijeme v právním státě, i když spravedlnost někdy není jen slepá ale i hluchá.

anonym

marci1 – to se mýlíte – vracet bude muset, po propuštění na něj bude dohlížet probační úředník, který toto bude hlídat, 5 bytů mu určitě nezůstane.

OptieX

Sociální inženýrství.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sociální_in­ženýrství_(bez­pečnost)