Pokročilý

Proč "lhát" dětem o Ježíškovi?

Tak jsem nad tím přemýšlela a nedokážu si představit, že bych takhle svým dětem lhala (děti nemám). Chápu, když je rodina nábožensky zaměřená, tak že tam to chodí trochu jinak, ale proč se to jinak o Ježíškovi vůbec říká?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Takové "lhaní" u dětí probouzí fantazii. Je vidět, že jste byla o to "ochuzena".
V odkaze si můžete přečíst, jaký vliv mělo toto "lhaní" na mé útlé dětství.
http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Nejenom dospělí, ale i děti milují tajemství. Nevidím důvod proč jim brát iluze.

Zlatý

V tom případě se zamysli nad tím jestli vůbec držet vánoce. V rozumných rodinách se mluví o ježíškovi ,dárky dávají rodiče a nikomu to nevadí. Nevím že by to nějakému dítěti vadilo. Postupně se hra na ježíška otevře.
Nebo začni držet Dědu Mráze či nějakého Klause.
Doplňuji:
I komunisti nechali Ježíška. Děda mráz se neujal.

Zlatý

pre ten istý dôvod, prečo sa in rozprávajú rozprávky.

pokiaľ máte tento názor, nikdy nepúšťajte deťom žiadnu rozprávku, lebo nepochopia, že sú to bytosti z iného (rozprávkového, dobrého neskutočného sveta).

Ježiško je postava, ktorá odmeňuje dobro (kto neposlúchal, nebol dobrý, nedostane darčeky).

A o to ide.

Ozaj, aký bude váš Ježiško?

Zlatý

Proč to brát jako lež ? Je to pohádka, která děti obohacuje, probouzí v nich fantazii. Těší se na Ježíška a dlouho před Štědrým dnem se ještě více snaží poslouchat a těší se na ten kouzelný den.

Zlatý

Nepamatuji si, že by nám rodiče říkali o nějakém Ježíškovi a ani já jsem nic takového svým dětem nenamlouvala. Asi bych se cítila hodně trapně, kdybych jim lhala a děti se pak pravdu dozvěděly jinde. Nemyslím, že bychom byli o něco ochuzeni...

Nikdo přece nemusí nikomu lhát. Každý se může ve svém životě zařídit podle svých možností a představ. Udržovat náboženské tradice přece vůbec nemusíš a ráda bych Ti navrhla, abys místo Štědrého dne , Vánoc a Velikonoc raději chodila do školy nebo do práce. Pokud vnímáš církevní svátky a osoby s nimi spjaté jako lež, tak v rámci hájení "pravdy" by ses neměla zastavit hned po "startu". Dotáhni své myšlenky do konce.
Svým dětem jsem nezamotávala hlavu ničím, čemu jsem sama nevěřila. Přesto alespoň nějaké informace z bible dostaly a Ježíška dodnes berou jako postavu úzce spjatou s Vánocemi. I mé vnučky věří, že od Ježíška dostanou dárky. Co je na tom špatného, že mají děti svátek spojený s biblickou postavou?
Má to své neodolatelné kouzlo, ačkoliv děti velmi brzy přijdou na to, že je obdarovávají rodiče a ostatní příbuzní.
Víš, ono na malé dítě působí tajuplně až kouzelně, když cítí atmosféru svátků, při níž dostane dárky od někoho, koho nevidělo, a kdo ví, že bylo hodné a dárky si zasloužilo. Kupodivu se ten pocit nevytratí ani po letech, a dokonce ne ani potom, kdy se dítě zeptá, jestli ty dárky nemá čirou náhodou od maminky a tatínka.

Pokročilý

Ahoj,mám dítě(šk.věk) a v Ježíška věří.Reklama není že Ježíšek je jen o Vánocích a že je to určité kouzlo.Je to ten vnitřní pocit,kdy opravdu po tom shonu o Vánocích se něco v určitý čas a v určité době děje.Vím sama že Ježíšek není,ale vnitřně věřím že JE TO PRÁVĚ TO KOUZLO co se děje o Vánocích.Moc se těším na Vánoce.Když budete sama je Vám to takřka jedno,ale jakmile budete,nebo už máte děti,budete věřit s ním.

Bronzový

Celé náboženstvo je klamstvo.

Pokročilý

Nemyslím si, že o Ježíškovi se musí lhát a přece se dá o něm dětem říct. Souhlasím, patří to k tradicím a pohádkové atmosféře Vánoc, ani bych nerozlišovala na věřící a nevěřící.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.