Avatar uživatele
Calimë

Proč „lhát“ dětem o Ježíškovi?

Tak jsem nad tím přemýšlela a nedokážu si představit, že bych takhle svým dětem lhala (děti nemám). Chápu, když je rodina nábožensky zaměřená, tak že tam to chodí trochu jinak, ale proč se to jinak o Ježíškovi vůbec říká?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3843 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Takové „lhaní“ u dětí probouzí fantazii. Je vidět, že jste byla o to „ochuzena“.
V odkaze si můžete přečíst, jaký vliv mělo toto „lhaní“ na mé útlé dětství.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypada-nas-jezisek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejenom dospělí, ale i děti milují tajemství. Nevidím důvod proč jim brát iluze.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

V tom případě se zamysli nad tím jestli vůbec držet vánoce. V rozumných rodinách se mluví o ježíškovi ,dárky dávají rodiče a nikomu to nevadí. Nevím že by to nějakému dítěti vadilo. Postupně se hra na ježíška otevře.
Nebo začni držet Dědu Mráze či nějakého Klause.
Doplňuji:
I komunisti nechali Ježíška. Děda mráz se neujal.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

pre ten istý dôvod, prečo sa in rozprávajú rozprávky.

pokiaľ máte tento názor, nikdy nepúšťajte deťom žiadnu rozprávku, lebo nepochopia, že sú to bytosti z iného (rozprávkového, dobrého neskutočného sveta).

Ježiško je postava, ktorá odmeňuje dobro (kto neposlúchal, nebol dobrý, nedostane darčeky).

A o to ide.

Ozaj, aký bude váš Ježiško?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Proč to brát jako lež ? Je to pohádka, která děti obohacuje, probouzí v nich fantazii. Těší se na Ježíška a dlouho před Štědrým dnem se ještě více snaží poslouchat a těší se na ten kouzelný den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Nepamatuji si, že by nám rodiče říkali o nějakém Ježíškovi a ani já jsem nic takového svým dětem nenamlouvala. Asi bych se cítila hodně trapně, kdybych jim lhala a děti se pak pravdu dozvěděly jinde. Nemyslím, že bychom byli o něco ochuzeni…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nikdo přece nemusí nikomu lhát. Každý se může ve svém životě zařídit podle svých možností a představ. Udržovat náboženské tradice přece vůbec nemusíš a ráda bych Ti navrhla, abys místo Štědrého dne , Vánoc a Velikonoc raději chodila do školy nebo do práce. Pokud vnímáš církevní svátky a osoby s nimi spjaté jako lež, tak v rámci hájení „pravdy“ by ses neměla zastavit hned po „startu“. Dotáhni své myšlenky do konce.
Svým dětem jsem nezamotávala hlavu ničím, čemu jsem sama nevěřila. Přesto alespoň nějaké informace z bible dostaly a Ježíška dodnes berou jako postavu úzce spjatou s Vánocemi. I mé vnučky věří, že od Ježíška dostanou dárky. Co je na tom špatného, že mají děti svátek spojený s biblickou postavou?
Má to své neodolatelné kouzlo, ačkoliv děti velmi brzy přijdou na to, že je obdarovávají rodiče a ostatní příbuzní.
Víš, ono na malé dítě působí tajuplně až kouzelně, když cítí atmosféru svátků, při níž dostane dárky od někoho, koho nevidělo, a kdo ví, že bylo hodné a dárky si zasloužilo. Kupodivu se ten pocit nevytratí ani po letech, a dokonce ne ani potom, kdy se dítě zeptá, jestli ty dárky nemá čirou náhodou od maminky a tatínka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Araxis

Ahoj,mám dítě(šk.věk) a v Ježíška věří.Reklama není že Ježíšek je jen o Vánocích a že je to určité kouzlo.Je to ten vnitřní pocit,kdy opravdu po tom shonu o Vánocích se něco v určitý čas a v určité době děje.Vím sama že Ježíšek není,ale vnitřně věřím že JE TO PRÁVĚ TO KOUZLO co se děje o Vánocích.Moc se těším na Vánoce.Když budete sama je Vám to takřka jedno,ale jakmile budete,nebo už máte děti,budete věřit s ním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Celé náboženstvo je klamstvo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nemyslím si, že o Ježíškovi se musí lhát a přece se dá o něm dětem říct. Souhlasím, patří to k tradicím a pohádkové atmosféře Vánoc, ani bych nerozlišovala na věřící a nevěřící.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek