Avatar uživatele
tola

proč letos nemají duby žádné žaludy ?ví někdo?

Doplňuji:
kaštany i ořechy celkem máme ale žalud v širokém okolí ani jediný-plzensko

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: tola

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, monka před 4924 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Monika A. napsal(a) 26.7.2010, 15:58 hod.:
Ráda bych se zeptala, jak je to s plody dubu. S dětmi jsme vypozorovali, že některé roky prostě duby neplodí, a to tak, že není možné najít jediný žalud… Můžete mi někdo z odborníků vysvětlit, jak je to funguje ? Existuje něco jako semenný rok – tj. rok, kdy duby plodí ? A ten další rok už ne ? Jaká je časová perioda ? A mají to všechny duby úplně stejně ? A jak to "poznají "
Předem děkuji za odpověď
Monika A.
[reagovat]

Monisek napsal(a) 8.8.2010, 19:41 hod.:
Ano, dub stejně jako ostatní dřeviny mají semenné roky což jsou roky bohaté úrody. Intervaly mezi jednotlivými semenými roky se liší podle druhu dřevin, věku, ale zaleží to i na podmínkách prostředí jako je znečištění, původnost dřeviny (např. smrk v nižině má periodu kratší než smrk rostoucí ve vysokohorských polohách a spoustě dalších.

http://botani­ka.wendys.cz/kyt­ky/K607.php

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Spiritus

protoze bude tepla zima

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanjimka

Řekla bych,že ze stejného dúvodu proč mám letos asi pětinu ořechů než každý rok,proč nejsou ani kaštany,kterých bývá vždycky plný chodník.Asi ten „krásný“ mokrý rok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

asi je ten letošní rok na úrodu skoupý u nás také nebyly ořechy, žaludy nevím, to se přiznám -nepátrala jsem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Letos jsem mněl i málo jablek a rybízu. Když všechno kvetlo byla zima a pršelo. Včeličky zůstaly doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Když kvetly,celý čas propršel a nelítaly včeličky.
Včel je celkově málo,ničí je nemoci a naše vládní politika,která se tak macešsky chová k zemědělcům a drobným chovatelům.
Včela se žádnou chemií (zatím)nahradit ne­dá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek