proč letos nemají duby žádné žaludy ?ví někdo?

Doplňuji:
kaštany i ořechy celkem máme ale žalud v širokém okolí ani jediný-plzensko

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Monika A. napsal(a) 26.7.2010, 15:58 hod.:
Ráda bych se zeptala, jak je to s plody dubu. S dětmi jsme vypozorovali, že některé roky prostě duby neplodí, a to tak, že není možné najít jediný žalud.... Můžete mi někdo z odborníků vysvětlit, jak je to funguje ? Existuje něco jako semenný rok - tj. rok, kdy duby plodí ? A ten další rok už ne ? Jaká je časová perioda ? A mají to všechny duby úplně stejně ? A jak to "poznají "
Předem děkuji za odpověď
Monika A.
[reagovat]

Monisek napsal(a) 8.8.2010, 19:41 hod.:
Ano, dub stejně jako ostatní dřeviny mají semenné roky což jsou roky bohaté úrody. Intervaly mezi jednotlivými semenými roky se liší podle druhu dřevin, věku, ale zaleží to i na podmínkách prostředí jako je znečištění, původnost dřeviny (např. smrk v nižině má periodu kratší než smrk rostoucí ve vysokohorských polohách a spoustě dalších.

http://botanika.wendys.cz/…

Další odpovědi:

Pokročilý

protoze bude tepla zima

Bronzový

Řekla bych,že ze stejného dúvodu proč mám letos asi pětinu ořechů než každý rok,proč nejsou ani kaštany,kterých bývá vždycky plný chodník.Asi ten "krásný" mokrý rok.

Zlatý

asi je ten letošní rok na úrodu skoupý u nás také nebyly ořechy, žaludy nevím, to se přiznám -nepátrala jsem

Stříbrný

Letos jsem mněl i málo jablek a rybízu. Když všechno kvetlo byla zima a pršelo. Včeličky zůstaly doma.

Bronzový

Když kvetly,celý čas propršel a nelítaly včeličky.
Včel je celkově málo,ničí je nemoci a naše vládní politika,která se tak macešsky chová k zemědělcům a drobným chovatelům.
Včela se žádnou chemií (zatím)nahradit nedá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.