Proč létají dopravní letadla 10 km nad zemí?

Potřebuji vědět proč letadla létají tak vysoko(10 – 12km)

Nejlepší odpověď
anonym

Je tam řidší vzduch a tudíž minimální náklady na cestovní spotřebu, současně s větší možnou rychlostí moderních tryskových letadel. Obojí hraje klíčovou roli pro ekonomiku, rychlost a přepravní kalkulace.

Další odpovědi
Michal Kole

Asi proto, že ve vyšších výškách je řidší vzduch → Menší aerodynamický odpor → menší spotřeba paliva

taky existuje pojem letové hladiny

mosoj

Protože je to ekonomické.
Doplňuji:
Letečtí odborníci to na rozdíl od naší vlády poslanců a senátorů ví !!

elektrikář

Když jsem před lety letěl poprvé náš stroj vystoupal co to šlo a pak letěl dlouhou dobu klouzavým letem z plynem na volnoběh. Než pustil motory na plný plyn a celé se to opakovalo. Jednak pokud je dost vysoko není tolik slyšet hluk na zemi.