Michal

Proč laik navrhuje jestli má ten ,či onen jít,nebo nejít k lékaři?

Vadí mi,když někdo „určí“,zda ten či onen má jít k lékaři.Jednak jsou tu plnoletí,ať rozhodnou po svém a pozdější návštěva může nenápadné onemocnění zhoršit.Dvakrát to platí u dětí.Nemusíte přece hned volat RZPP,která se stará o záchranu lidských životů , ošetřuje těžké stavy,které ohrožují život a vy ji zablokujete!

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Podívejte se na to takto, i když doktoři radí, s jakoukoli pochybností za námi přijďte, v duchu si při tom ale říkají „proboha, ale opravdu ne s jakoukoli“.

Pravdu máte v tom, že by laik neměl raději vůbec radit. Když se člověk takto ptá na internetu, většinou je to proto, že se mu (z nějakého důvodu) k lékaři nechce.

Další odpovědi
Miroslavst

V případě dotazu jestli je normální, že to či ono bolí je namístě dotyčného odkázat na lékaře než mu radit aby si koupil mastičku nebo spapal prášek.
Dokonce bych bral jako risk, abych někomu doporučoval nějaký lék bez podrobného vyšetření jeho zdravotního stavu. Takový lék by mohl ještě uškodit. Proto je najlepší co může laik udělat je poslat dotyčného k lékaři. tím samozřejmě nemám na mysli, že si dotyčný zavolá záchranku.

afro.minerva

Pokud někomu radím, aby zašel k lékaři, tak je to proto, že bych to tak udělala sama. Zatím jsem ještě neradila volat „RZPP“, ale pokud by šlo o naléhavý případ, tak je na místě záchranku zavolat. To snad uznáte…

anonym

V určitém smyslu slova,jsme tady v 90% všichni laici,těch 10% jsou tady rady kdy odpovídající je k danné otázce PROFESSIONÁL,ale to nemůže nikdo vědět,pokud si dotyčnou radu nemůže okamžitě vyzkoušet,jako třeba otázky kolem PC.
Znáte to, když je někomu ouvej,tak hledá jakoukoliv odpověď,která ho svým obsahem potěší,uklidní a­pod.