dmatejek777

Proč květák při vaření(a dlouho po vaření)tak smrdí?

Nejlepší odpověď
Emefej

Protože obsahuje látky, které se teplem uvolňují a páchnou. Je to zejména kyselina močová a některé sirné sloučeniny.

Další odpovědi
briketka10

nemám proto vysvětlení, ale radu:
když ho vaříš přidej do osolené
vody pár kapek citronové šťávy..
http://zeny.e15­.cz/clanek/do­mov/chytra-hospodynka-2-

marci1

Je to hlavně kyselina močová : 100 gr květáku obsahuje 24 mg kyseliny močové.
Proto také není vhodný pro osoby trpící dnou.

www

Obsahuje látky, které jsou pouze při varu cítit, začínají se totiž teplem uvolňovat. Jedná se o kys. močovou, jak už bylo řečeno.

Lamalam

Páchne zejména kyselina močová a látky vznikající tepelným rozkladem izothiokyanátů.

elektrikář

Z brukvovitých rostlin se varem uvolňují čpavé látky, kapusta, květák. zelí, kedlubny se mají vařit odkryté aby v potravině nezůstaly.

annas

Náhodou jsem narazila na tento dotaz. Zajímaly mě další informace. Dají se zjsitit z odkazu., z něhož čerpala marci1.

http://www.vyziva-dotek-vedomi.cz/recept-tydne/info-o-ingrediencich/

Květák není vhodný pro osoby trpící dnou – 100 g květáku obsahuje 24 mg kyseliny močové..