DusanOrlik

Proc kvetak nadyma?

Proc treba ne rizek?

Nejlepší odpověď
barnajka

Květák patří stejně jako např. kedluben, zelí nebo brokolice mezi košťálovou zeleninu. Co o košťálové zelenině říká Wikipedie:

U mnoha lidí je konzumace košťálové zeleniny spojená s plynatostí. Tato zelenina obsahuje komplex sacharidů, které žaludek ani tenké střevo nedokážou zcela rozložit. Když se pak dostanou do tlustého střeva, tamní bakterie je štěpí a vedlejšími produkty jsou oxid uhličitý, sirovodík a metan.

PS: No a potom buď vegetarián, že… 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko%C5%A1%­C5%A5%C3%A1lov%C3%A1_ze­lenina

Další odpovědi
panenka

Protože květák je nadýmavá zelenina kdežto řízek je maso .Zátím jsem nikde nečetla že by maso nadýmalo

hanulka11

Zaleží na každém těle jak potravinu zpracuje, někoho nenadýmá, má se vařit v hrnci bez pokličky pak veškeré výpary vyjdou ven a květák není nadýmavý